Brodnicki Dom Kultury. Zdalne zajęcia

  • 07.05.2020, 20:22
Brodnicki Dom Kultury. Zdalne zajęcia

Pracownicy BDK nie próżnują mimo pandemii koronawirusa. Prowadzą zdalne zajęcia i aktywnie propagują zajęcia na faceboku.

Światowa pandemia koronawirusa pokazuje, że w izolacji ratuje nas kultura. W tej branży pracuje w Polsce 320 tys. osób, które wypracowują ponad 5 mld eksportu - to więcej niż rolnictwo, górnictwo, a prawie tyle, co cała turystyka. Ale to właśnie kultura została zamknięta jako pierwsza - skasowano teatry, kina, festiwale, koncerty, zamknięto muzea i biblioteki. Cały obieg kultury stanął w miejscu. I zostanie odmrożony jako ostatni. Robimy więc wszystko, by ją uratować, gdy świat już wyzdrowieje. Nie zwalniamy tempa, prowadzimy zdalnie zajęcia sekcji plastycznej, wokalnej, teatralnej, recytatorskiej, a nawet tanecznej - w ten sposób działa obecnie BDK – Brodnicki Dom Kultury. Organizujemy konkursy, pokazujemy kulisy pracy instruktorów, w planach jest oferta dla seniorów i koncerty online.

Utworzyliśmy grupę Brodnickie Pogotowie Kulturalne  - https://www.facebook.com/groups/pogotowiekulturalne/?source_id=393533990712246 – grupa, na której każdy może podzielić się pomysłami na to, jak w czasie kwarantanny zagospodarować czas najmłodszym i co zrobić, żeby samemu nie umrzeć z nudów. Liczymy na to, że grupa ta będzie prawdziwym festiwalem aktywności domowej. Przed nami wiele kulturalnych wyzwań i wydarzeń, dopóki jednak ich realizacja nie będzie możliwa, nawołujemy i namawiamy - #ZostanWDomu” i podziel się kulturą w sieci.  Niech ten trudny czas nas połączy.

Opr. (v)
Fot. nadesłane

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe