Zatrzymany pijany kierowca audi, bez uprawnień i na zakazie

  • 10.12.2019, 21:55
Zatrzymany pijany kierowca audi, bez uprawnień i na zakazie

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu brodniczaninowi, zatrzymanemu dzisiejszej nocy prze policjantów. Mężczyzna kierował samochodem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj (10 grudnia) kilka minut przed godz. 1.00 w nocy brodniccy policjanci patrolując ulice centrum miasta, zauważyli audi, którego kierowca jechał od strony do strony. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu. W trakcie kontroli od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Po badaniu alkotestem okazało się, że 28-letni mężczyzna ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.  

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie na jaw wyszło, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek pojazd brodniczanina nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oc.
Mężczyzna  został zatrzymany, a samochód przekazany osobie wskazanej przez kierowcę.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, za to miał orzeczony sądowy zakaz ich prowadzenia.

(v)

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe