Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 21:01
Reklama

Młodzi sprinterzy na fali

Młodzi sprinterzy na fali

Brodniccy lekkoatleci nie zwalniają tempa. W mityngach w walce na bieżni z rywalami z innych regionów biją rekordy życiowe i odnoszą sukcesy.

Naszą relację zacząć wypada od obozu sportowego brodnickich mistrzów w dalekiej Portugali, gdzie na wspaniałym obiekcie mogli szlifować formę razem z reprezentantami różnych krajów, nie tylko europejskich. Do San Antonio na Półwyspie Iberyjskim trener Zenon Rosiński zabrał mistrzowska sztafetę - Natalię Wojnowską, Natalię Wesołowską, Martynę Mierzejewską i Dominikę Małkowską oraz Mateusza Zagórskiego.

- W 10-tysięcznym mieście mięliśmy fantastyczne warunki do treningu na pięknych obiektach – informuje Zenon Rosiński. – Trenowaliśmy przez 11 dni i zrealizowaliśmy wszystkie założenia treningowe. To pierwszy taki wyjazd biegaczy naszego klubu.

Mistrzowie trenowali w Portugali a pod koniec kwietnia na Ogólnopolskim Mityngu Otwarcia Sezonu LA w Poznaniu świetnie zaprezentował się brodniczanin Szymon Sempołowicz. W biegu na 100 m młodzieżowiec MUKL uzyskał czas 11,11 i zajął pierwsze miejsce, a w biegu na 300 m był drugi z czasem 35,22.

W Bydgoszczy ma Ogólnopolskim Mityngu LA (początek maja)  Łukasz Magalski (junior młodszy) w biegu na 100 m pobił rekord życiowy i zajął drugie miejsce (11,71) a w biegu na 300 m trzecie z czasem 37,30. To także nowy rekord życiowy brodniczanina. W tym mityngu w biegu na 100 m Mateusz Gortatowski poprawił swój rekord życiowy i zajął trzecie miejsce (11,87). Bardzo dobrze pobiegła na 600 m juniorka młodsza Wiktoria Pizoń zajmując drugie miejsce z czasem 1:46,11.

W miniony weekend brodniccy lekkoatleci wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu LA w Toruniu. Złoty medal zdobyła w biegu na 300 m Natalia Wojnowska poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie (42,40). Srebrny medal zdobyła w biegu na 100 m Dominika Małkowska z czasem 12,61 (juniorka młodsza). Rekord życiowy w biegu na 200 m poprawiła Natalia Wesołowska i zdobyła srebrny medal (26,45). Na tym samym dystansie czwarte miejsce zajęła Martyna Mierzejewska także poprawiając swój rekord życiowy (27,80). Brązowy medal wywalczył w biegu na 200 m poprawiając rekord życiowy Łukasz Magalski (23,66). W biegu na 800 m Wiktoria Pizoń zdobyła brązowy medal i poprawiając swój rekord życiowy (2:27,93). Mateusz Gortatowski w biegu na 200 m był czwarty (24,09), także Zofia Kamińska była czwarta w biegu na 100 m (14,15- młodziczka), a piąta w tym biegu Amelia Pruchniewska (14,17). W biegu na 600 m dobry rezultat uzyskała także młodziczka Aleksandra Wojnowska.

- Za tydzień czeka brodnickie młode talenty kolejny start w Mistrzostwach Województwa w Bydgoszczy – dodaje trener Rosiński. – To będą kwalifikacje do Mistrzostw Polski sztafet dziewcząt, gdzie wystąpi tylko osiem sztafet z najlepszymi czasami w Polsce. Mam nadzieję, że w tym gronie będzie nasza sztafeta, aktualne mistrzynie.

(ever)
Fot. nadesłane

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomuś 20.05.2018 07:50
Jak zwykle manipulacja wynikami, o jakich złotych medalach ten niedowartościowany trener po po wojskowej uczelni opowiada. Tam nie było dawanych medali, ale wymyślił medale na jakich mistrzostwach. Moze w kategorii juniorek sobie policzył. Dlaczego nie pochwalił się tym ze sztafeta wypadła z biegu w Toruniu, bo na 3 zmianie zawodniczka uciekła. Widzicie jak kombinuje ten wasz trener z wsi. Na przełajach kiedy startowało dwóch zawodników tylko z mukli, też zdobyli złoty i srebrny. By się wstydzil takie farmazony wam opowiadać. Do Portugalii zabrał Zagórskiego, a po powrocie okazało się ze ma kontuzję. pieniądze i to duże poszły, a zawodnik juz dawno powinien być na emeryturze. Jak chcecie wiedzieć jakie miejsca zajmują te 4 zawodniczki w kat jun mł w kraju to poszukajcie w internetowych statystykach pzla, to się dowiecie prawdy

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama