W Gorczenicy odbył się IV Drużynowy Gminny Konkurs Biologiczno - Geograficzny pod nazwą „Przyrodniczy zawrót głowy”, zorganizowany przez gminę Brodnica oraz szkołę w Gorczenicy dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych.
W konkursie wzięło udział 12 uczestników, po 6 uczniów z każdej szkoły. Konkurs miał charakter drużynowy, uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy po 3 osoby, rywalizowali zespołowo odpowiadając na pytania zamknięte wyświetlane na tablicy interaktywnej na aplikacji plickers.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody w postaci gier planszowych. Nagrody oraz poczęstunek dla uczestników ufundował wójt Adam Zalewski.
Wyniki końcowe:
I miejsce: Oliwier Małkowski, Igor Kuciński, Dominik Wiśniewski - SP Gorczenica
II miejsce: Jan Hoga, Karol Dudziak i Dominik Faraś - SP Gortatowo
III miejsce: Nikola Rapicka, Kacper Szostakowski, Radosław Żuralski - SP Gorczenica.
Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera, uczniowie poprzez współpracę w zespołach zintegrowali się oraz poszerzyli swoją biologiczno-geograficzną wiedzę.
Dagmara Kozłowska-Dudziak
Katarzyna Bednarczyk
Fot. nadesłane

Napisz komentarz
Komentarze