Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 maja 2026 15:53
Reklama

Urzędowa lekcja

Urzędowa lekcja

W Urzędzie Gminy Brodnica, na zaproszenie Wójta Adama Zalewskiego, gościli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce. 

Uczniowie przybyli do urzędu pod opieką nauczyciela WOS i historii  Łukasza Tomelli, który był pomysłodawcą i organizatorem specjalnej lekcji WOS-u. 

Drugim opiekunem uczniów był pracownik szkoły Justyna Siedlecka. Uczniowie wraz z opiekunami byli na sesji Rady Gminy, gdzie z uwagą obserwowali obrady, głosowania i dyskusje – jak profesjonalni obserwatorzy demokracji!

Po sesji Wójt Adam Zalewski zaprosił całą grupę do swojego gabinetu na "tajne" pogaduchy o codziennej pracy. Opowiadał, co robi na co dzień, a uczniowie zdradzili, jakie inwestycje chcieliby dla siebie i gminy. Potem zasypali Wójta pytaniami: "Jak wygrać wybory?", "Jak przekonać wszystkich głosujących?" i "Czy wójt ma tajną broń na kampanię?" Jak powiedział osobiście Wójt Adam Zalewski „Wygląda na to, że już szykują się na moje miejsce – konkurencja rośnie! Brawo, przyszli politycy! Jesteście super i na pewno zrobicie z naszej Gminy perłę Pomorza i Kujaw! Zapraszamy na kolejne lekcje.”.

Uczniowie zwiedzili urząd, a w Referacie Administracyjno-Społecznym - w zakresie edukacji, kultury, sportu i zdrowia inspektor Anna Śliwińska przybliżyła im strukturę organizacyjną urzędu oraz przekazała informacje jakie sprawy można załatwić na co dzień w poszczególnych referatach, z szczególnym zwróceniem uwagi na sprawy związane z oświatą, w tym między innymi z przyznawaniem stypendiów i nagród sportowych.

Na zakończenie spotkania, na ręce nauczyciela Łukasza Tomelli, dla całej grupy zostały wręczone drobne upominki, a na stan szkolnej biblioteki piękne wydanie albumowe „Poczet samorządowców województwa kujawsko-pomorskiego 1990-2023”, patron wydania: Województwo Kujawsko-Pomorskie. 

Uczniowie wraz z nauczycielem serdecznie podziękowali za możliwość udziału w tej specjalnej i „żywej” lekcji WOS-u, która na długo zostanie zapamiętana! 

 

 

Łukasz Tomella

Fot. Nadesłane


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama