Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:06
Reklama

Tenis stołowy

Tenis stołowy

Do Brodnicy przyjechało 110 zawodników walczyć o Puchar Burmistrza Brodnicy. Walka w o zwycięstwo była bardzo zaciekła, ale Puchar ponownie został w naszym mieście.

Jubileuszowy, organizowany już po raz XV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Brodnicy spowodował, że miasto zostało na jeden dzień stolicą tenisa stołowego w województwie kujawsko – pomorskim. W licznie obsadzonym turnieju z jak najlepszej strony pokazali się pingpongiści: ATS Gwiździny, LZS Jastrzębie, LKS WEL Lidzbark, Gotyku Toruń, Tajfunu Śmiłowice, LZS Lubawa, Olimpii Grudziądz, GKS Grunwald, UKS Szaniec Świecie nad Osą, Iławy, Golubia Dobrzynia, MKS Rypin, Złotoryi, Bobrowa i Olsztyna.

110 zawodników walczyło w ośmiu kategoriach wiekowych. Walka o puchar była niezwykle zacięta ale prowadzona zgodnie z zasadami fair play, nad czym czuwali sędziowie – Szymon Sargalski, Julia Schuetz i Michał Sosnowski. Walka o zwycięstwo w turnieju i Puchar Burmistrza toczyła się pomiędzy zawodnikami reprezentującymi UKS OsiR Brodnica – tenis stołowy a ekipami ATS Gwiździny i LKS Jastrzębie. Brodniczanie razem zdobyli 147 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna z Gwiździn – 63 pkt a trzecie LZS Jastrzębie – 62 pkt. W ten sposób Brodniczanie zajęli dwa pierwsze miejsca, trzy drugie i trzecie oraz cztery czwarte w ośmiu kategoriach. W ten sposób po raz kolejny Puchar Burmistrza Brodnicy został w naszym mieście.

Atmosfera jak zawsze była doskonała. Zawodnicy mieli do dyspozycji kawę, herbatę, słodycze oraz pączki dostarczone z Cukierni Migo z Górzna. Wszystkie dzieci, które nie zajęły miejsca na podium,  obdarowane zostały pamiątkowymi medalami.

Kat. żaczka rocznik 2015 i młodsze: 1. Julia Jankowska – LZS Jastrzębie, 2. Barbara Górnecka i 3. Alicja Kostrubała (obie LKS Wel Lidzbark) 4. Amelia Karczewska -UKS OSiR Brodnica.

Kat. kadetka rocznik 2014 – 2011: 1. Kinga Dymińska – KS Gotyk Toruń, 2. Karolina Stolarska – Tajfun Śmiłowice, 3. Alicja Sargalska – ATS Gwiździny.

Kat. juniorka rocznik 2010 – 2004: 1. Patrycja Golder, 2. Kinga Golder (obie LZS Lubawa), 3. Julia Schuetz – UKS OsiR Brodnica

Kat. seniorka rocznik 2003 i starsze: 1. Magda Surdykowska – LZS Lubawa, 2. Malwina Drozda – GKS Grunwald,  3. Katarzyna Wołowska, 4. Anna Michalska (obie UKS OSiR Brodnica) 

 

Kat. żak rocznik 2015 i młodsi: 1. Jan Kostrubała – LKS Wel Lidzbark, 2. Tymoteusz Zyskowski, 3. Remigiusz Zyskowski (obaj OSiR Brodnica)

Kat. kadet rocznik 2014 – 2011: 1. Cezary Wolf – Olimpia Grudziądz, 2. Michał Jankowski – LZS Jastrzębie, 3. Dawid Duliński – ATS Gwiździny.

Kat. junior rocznik 2010 – 2004: 1. Dominik Ewertowski – ATS Gwiździny, 2. Damian Biegański – UKS OsiR Brodnica, 3. Maksymilian Maćkowiak – MKS Rypin.

Kat. senior rocznik 2003 – 1986: 1. Kamil Karczewski UKS OsiR Brodnica, 2. Karol Kołakowski – UKS Szaniec Świecie nad Osą, 3. Grzegorz Dorabialski – ATS Gwiździny, 4. Bartłomiej Pesta UKS OsiR Brodnica

Kat. oldboj rocznik 1985 – 1966: 1. Sławomir Piekalski – UKS OsiR Brodnica, 2. Tomasz Golder – LZS Lubawa, 3. Marcin Chojnicki – LZS Jastrzębie, 4. Marcin Szymański – UKS OsiR Brodnica

Kat. weteran rocznik 1965 i starsi: 1. Jarosław Jagiełka - Toruń, 2. Stanisław Wiśniewski - UKS OsiR  Brodnica, 3. Andrzej Rybowicz – LZS Jastrzębie. 

Kat. amator rocznik 2003 i starsi: 1. Piotr Olstowski - ATS Gwiździny, 2. Remigiusz Ziemiewicz - LZS Jastrzębie, 3. Marcin Przybylski.

 

Puchar Burmistrza Brodnicy dla Najlepszej Drużyny 1. UKS OSiR Brodnica - 147 pkt, 2. ATS Gwiździny - 63 pkt, 3. LZS Jastrzębie - 62 pkt

Najstarszym uczestnikiem Turnieju był Andrzej Chojnicki – LZS Jastrzębie, najmłodszą uczestniczką – Ida Witkowska  – UKS OSiR Brodnica.

Turniej został dofinansowany przez Urząd Miejski w Brodnicy.

 

(ever)

Fot. Nadesłane

Fot. 1  Ponad 100 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w turnieju

Fot. 2  W akcji panie, panowie przy innym stole



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama