W siedzibie samorządu gminnego zorganizowano spotkanie z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich. Rozmawiano o przedsięwzięciach na przyszłość – bliską i dalszą.
W pierwszej dekadzie marca wójt Adam Zalewski zaprosił panie z KGW na rozmowę o wspólnych planach i przedsięwzięciach podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności, jej rozwoju i integracji. Członkinie KGW to zwykle najbardziej aktywna część lokalnej społeczności z inicjatywą i pomysłami na rozwijanie integracji społecznej i działania w dziedzinie kultury, sportu i rekreacji mieszkańców. Zwykle plany podejmowanych przedsięwzięć są bardzo ambitne i konsekwentnie realizowane.
W gminie Brodnica działa prężnie aż 15 Kół Gospodyń Wiejskich które angażują setki osób w codzienne działania w swoim środowisko. Efekty aktywności członkiń Kół Gospodyń Wiejskich można dostrzec w każdej wsi.
Tekst i fot. (gm)

Napisz komentarz
Komentarze