Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 stycznia 2026 05:06
Reklama

Dzień Seniora

Dzień Seniora

W świetlicy wiejskiej w Gortatowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora, zorganizowane wspólnie przez wójta Adama Zalewskiego oraz trzy sołectwa: Dzierżno, Sobiesierzno i Szymkowo. 

W wydarzeniu udział wzięli seniorzy z trzech sołectw, a także gościnnie zaproszeni mieszkańcy Gortatowa oraz przedstawiciele Klubu Seniora z Szabdy. Swoją obecnością uroczystość uświetnili również zaproszeni goście: dyrektor Centrum Usług Społecznych w Brodnicy Izabella Lewandowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce Joanna Bonawenturska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gortatowie Zenon Matuszewski.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza parafii w Jastrzębiu. Po nabożeństwie uczestników powitał oraz oficjalnie rozpoczął spotkanie wójt Adam Zalewski, kierując do zgromadzonych słowa uznania i życzenia skierowane do seniorów. Po części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, przygotowany z wielkim zaangażowaniem przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dzierżna i Szymkowa oraz Klub Seniora z Szabdy.

Spotkanie Noworoczne Seniorów przebiegało w atmosferze serdeczności, wzajemnego szacunku i radości ze wspólnie spędzonego czasu. Przy wspólnych stołach toczyły się liczne rozmowy, podczas których seniorzy dzielili się wspomnieniami z minionych lat, refleksjami oraz osobistymi historiami, co sprzyjało integracji i umacnianiu więzi międzyludzkich. Integralną częścią uroczystości była wspólna zabawa taneczna przy dźwiękach znanych i lubianych dawnych piosenek, które wywoływały wzruszenie oraz zachęcały do wspólnego śpiewu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za przybycie oraz wspólne świętowanie. Wyrazy wdzięczności kierowane są również do osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia, w szczególności do Kół Gospodyń Wiejskich z Dzierżna i Szymkowa oraz Klubu Seniora z Szabdy za pomoc w organizacji i przygotowanie poczęstunku. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możliwe było stworzenie wyjątkowego spotkania, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Obchody Dnia Seniora stały się pięknym wyrazem wdzięczności, szacunku i pamięci wobec starszego pokolenia oraz ważnym wydarzeniem integrującym lokalną społeczność.

Tekst i fot. (gm)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama