Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 03:52
Reklama

Wielki koncert już się rozpoczął

Wielki koncert już się rozpoczął

Przed nami 34 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra się rozpędza i gra już w wielu miejscowościach w całym kraju. Nie inaczej jest w Brodnicy i powiecie brodnickim. Wielki Finał już w niedzielę, 25 stycznia. 


Tym razem WOŚP koncertuje pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Jak wiadomo Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. W wielu sklepach można już, przy okazji zakupów, dokonywać wpłat na konto Orkiestry. Sztaby powołane w wielu miejscowościach prześcigają się w organizowaniu imprez i aukcji internetowych mających przynieść środki na konkretny, szlachetny cel. Ten Finał ma poprawić jakość diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego najmłodszych. Na ulice naszych miast i wsi wyruszy tysiące wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami na datki świadczące o wielkiej ofiarności i gotowości pomocy dla drugiego człowieka. 
W powiecie brodnickim zarejestrowane zostały do tej pory cztery sztaby:  WOŚP w Brodnicy (Sztab nr: 532 - Hufiec ZHP Brodnica - szef sztabu Daria Rutka), Jabłonowie Pomorskim (sztab nr: 1787 - Stowarzyszenie Razem dla Miasta i Gminy – szef sztabu Marcin Olszewski), Górznie (sztab nr: 7501 - Gminny Ośrodek Kultury w Górznie – szef sztabu Angelika Rucińska) i Osieku (sztab nr: 2908 - Urząd Gminy w Osieku - szef sztabu Agnieszka Trędowska). W ubiegłorocznym Finale WOŚP aktywnie działały lokalne sztaby w Bobrowie oraz w Zbicznie i zapewne włączą się także w tegoroczną zbiórkę. Nie inaczej będzie w wielu miejscowościach powiatu brodnickiego
Brodnicki sztab WOŚP pracuje w siedzibie Hufca ZHP przy ul. Nad Drwęcą 30 i kieruje nim już od lat Daria Rutka. Sztab grający od lat z Orkiestrą przygotował wiele atrakcji i aukcji (już są na portalu allegro). W harmonogramie na 34 Finał przygotowano koncerty (16 stycznia) turniej piłki nożnej (17.01), spływ kajakowy – 24.01 oraz liczne aukcje internetowe na allegro i w mediach społecznościowych. 
W dniu 34 Finału (niedziela 25 stycznia) organizatorzy zapraszają o 10.30 na start biegu "Policz się z cukrzycą" oraz morsowanie - plaża Niskie Brodno
W godz. 10.00-19.45 - Orkiestrowe Lodowisko. W Szkole Podstawowej nr 3 od 10:00 - Kawiarenka KGW, Pchli Targ, Bazarek Rękodzieła, stoiska firm i instytucji, fotobudka, symulator jazdy
12.00-14.00 - pokazy sprzętu służb i wojska, symulacja wypadku
od 13.00 - animacje i warsztaty dla dzieci
13.00 - występy grup dziecięcych
14.00 - zajęcia ruchowe "W zdrowym ciele" dla seniorów i nie tylko! z FizjoStudio
od 15.00 - Licytacje (transmisja online) na hali sportowej!
16.00 - koncert 5. Struna Basu
17.00 - koncert Do Dna
Światełko do Nieba - boisko przy SP nr 3 od 19.20

Sztaby w Jabłonowie Pomorskim, Osieku i Górznie nie próżnują, Przygotowania idą pełną parą. Wystarczy zajrzeć na ich strony w mediach społecznościowych. Aukcja goni aukcję a zwycięzcy muszą głęboko sięgnąć do portfela. Sztaby mogą też liczyć na pomoc druhów ochotników z OSP, członkinie kół gospodyń wiejskich i wielu lokalnych rzemieślników i przedsiębiorców. W Osieku na licytacji pojawił się wiersz napisany specjalnie na 34 Finał WOŚP przez Jarosława Witkowskiego – sołtysa Łapinoża w gminie Osiek. Już trzy osoby ruszyły do licytacji.
Razem możemy więcej. To hasło znajduje odbicie w tym co już, przez 33 Finały, Orkiestra zrobiła dla społeczeństwa. W ciągu 33 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,6 miliardy złotych i kupiła blisko 81 tysięcy urządzeń. To jest niesamowita moc „papierowego, czerwonego serduszka”.
 

(ever)
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama
Reklama