Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:51
Reklama

Wieści z Magistratu

Wieści z Magistratu

Otwarte spotkania z burmistrzem

Burmistrz Jarosław Radacz serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych sprawami Brodnicy, na otwarte spotkania, w których uczestniczyć będą również pracownicy brodnickiego magistratu, prezesi spółek oraz inni, zaproszeni goście. Podczas spotkań burmistrz podsumuje zrealizowane zadania, przedstawia plany na kolejny rok oraz odpowie na pytania. Otwarte spotkania mieszkańców z burmistrzem, to najlepsza okazja, aby: dowiedzieć się, jakie inwestycje zostały zrealizowane w ostatnim roku; poznać plany dotyczące remontów dróg, chodników, oświetlenia i zieleni; zapytać o sprawy, które są ważne dla Twojego osiedla czy wprost przekazać swoje uwagi i pomysły. 

 

Terminy i miejsca spotkań:

22 września, poniedziałek – Pałac Anny Wazówny (Stare Miasto, Gdynia, Grunwald)

23 września, wtorek – SP. nr 4 (Ustronie, Grażyny)

24 września, środa – SP. nr 2 (sala nr 20/Karbowo, Morskie Oko)

25 września, czwartek – ZS. nr 1 (budynek III LO, wejście od ul. Kochanowskiego/Michałowo, Matejki I, Wyspiańskiego, Mieszka I, Nowa Kolonia)

Wszystkie spotkania startują o godz. 17.30

 

Umowy na przebudowę dróg 

11 września burmistrz Jarosław Radacz podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo–Budowlanym sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy na realizację zdania pn. „Przebudowa i rozbudowa ulicy Polnej w Brodnicy”. Tego samego dnia burmistrz zawarł także porozumienie z Gminą Brodnica dotyczące współfinansowania inwestycji. Zgodnie z ustaleniami 50 proc. wartości zadania zostanie pokryte z budżetu Gminy Brodnica, a pozostała część – ze środków budżetu Gminy Miasta Brodnicy. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 1 599 884,41 zł brutto, a termin zakończenia realizacji zaplanowano na 30 kwietnia 2026 r. 

W ramach zawartej umowy zostanie wybudowana ulica Polna o konstrukcji nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 995 mb o szerokości 6,0m na całej długości drogi wraz ze zjazdami z kostki betonowej.  Zakres prac obejmuje budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej w zakresie wpustów deszczowych, przykanalików oraz studni.  W zakres robót wchodzi montaż oznakowania, zabezpieczenie urządzeń infrastruktury podziemnej, roboty pomiarowe, usunięcie kolizji energetycznych, wyznaczenie i stabilizacja granic działek wynikających z decyzji podziałowych.

Kilka dni wcześniej, 8 września, burmistrz podpisał z tą samą firmą umowę na realizację drugiej części zadania pn. „Przebudowa ulic Rzeźnickiej, Sulerzyskiego (I etap) oraz Żwirowej, polegająca na budowie dróg dla pieszych w Brodnicy” obejmującej ul. Sulerzyskiego. Zakres prac obejmuje budowę drogi dla pieszych o długości 343 m (I etap, prawa strona od ul. Łyskowskiego) w istniejącym pasie drogowym. Termin realizacji inwestycji to 100 dni od podpisania umowy, tj. do 17 grudnia 2025 r. Koszt przedsięwzięcia wynosi 153 771,53 zł brutto i zostanie w całości pokryty z budżetu miasta. 

Modernizacja kompleksu sportowego

8 września podpisano umowę z firmą Profintern International FC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Adama Mickiewicza 37/58) na realizację zadania pn.: „Modernizacja kompleksu sportowego Moje Boisko–Orlik 2012 oraz rozbudowa o bieżnie okrężną 400 m wraz z bieżnią prostą 100 m, skocznią do skoku w dal i rzutnią do pchnięcia kulą przy ul. Nowej w Brodnicy”. Termin realizacji inwestycji wynosi 120 dni od podpisania umowy, tj. do 6 stycznia 2026 r. Całkowity koszt zadania to 2 029 500 zł brutto, z czego 1 066 100 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Miasta Brodnicy.

Zakres prac obejmuje:

• remont bieżni rekreacyjnej i bieżni prostej przy boisku szkolnym,

• remont rozbiegu i zeskoczni do skoku w dal oraz rzutni do pchnięcia kulą,

• remont budynku sanitarno–szatniowego z odtworzeniem stanu pierwotnego,

• konserwację i odmalowanie nawierzchni poliuretanowej boiska wielofunkcyjnego,

• konserwację boiska z trawy syntetycznej wraz z uzupełnieniem granulatu,

• wymianę bramek i siatek na boisku piłkarskim i wielofunkcyjnym,

• wymianę tablic do koszykówki z obręczami i siatkami,

• wykonanie nowych trawników,

• rozbiórkę schodów zewnętrznych i podjazdu z kostki betonowej przy budynku sanitarno–szatniowym.

 

Nowoczesny i ekologiczny transport

Burmistrz Jarosław Radacz potwierdził podpisanie umowy z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim na realizację projektu „Zakup ekologicznych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania na terenie Gminy Miasta Brodnicy”.Projekt obejmuje modernizację infrastruktury technicznej oraz zakup nowoczesnego, ekologicznego taboru komunikacji miejskiej. W ramach zadania zostanie zakupionych pięć nisko-podłogowych autobusów elektrycznych oraz wybudowane i uruchomione stacje ładowania. Wszystkie autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do bezpiecznego i komfortowego korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Przestrzeń pasażerska będzie wyposażona w monitoring wizyjny. Autobusy zostaną również wyposażone w system informacji pasażerskiej, który będzie wspomagany przez dynamiczną zapowiedź wizualną i głosową przystanków. Projekt przewiduje również utworzenie zielonych wiat przystankowych na ulicach: Sądowej, Kolejowej, Przykop, 3 Maja. Warto wspomnieć w tym miejscu, że Brodnica jest pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które wprowadziło bezpłatną komunikację miejską, dla wszystkich (bez wyjątku). Od 2016 roku brodniczanie i odwiedzający nasze miasto goście jeżdżą bezpłatnie. Całkowita wartość projektu to 21 122 817,09 zł. Z tej kwoty 17 954 394,52 zł (85 proc.) pochodzi z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a wkład własny wynosi 3 168 422,57 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama