Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 10:14
Reklama

Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczy

Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczy

Brodniccy lekkoatleci ruszyli do walki o medale na mityngach i zawodach różnej kategorii. Tym razem z sukcesami walczyli na bieżniach w Olsztynie i Działdowie.

 

- Mityngiem w Działdowie i Olsztynie rozpoczęliśmy nowy sezon lekkoatletyczny 2023 – relacjonuje Zenon Rosiński trener brodnickich lekkoatletów. - Zarówno start w Działdowie jak i Olsztynie przyniósł nam szereg dobrych wyników.

 

Zawodnicy Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego „Brodnica”, po długich przygotowaniach treningowych trwających od listopada ubiegłego roku, 3 maja rozpoczęli starty w sezonie letnim sezon 2023. Biegacze i biegaczki wzięli udział w mityngu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Działdowie. Zawody były mocno obsadzone, bo wystartowało ponad 400 zawodników z czterech województw. Na podium stanęło troje zawodników podopiecznych Zenona Rosińskiego. Antonina Damszel zdobyła srebrny medal w biegu na 300 m (44,81) a brązowe medale wywalczyli: Patrycja Rafalska również na 300 m (45,34) i Maciej Kryszpin w biegu na 100 m (11,59). Czwarta na 300 m była Alicja Kaźmierczyk z wynikiem 46,59. Bardzo dobry wynik w biegu na 100 m - uzyskała Alicja Treder - 13,79.

 

- Zawodniczki biorące udział w biegu na 300 m to kategoria U-14, Alicja Treder U-16 a Maciej Kryszpin U-20 wyjaśnia trener. - Dobre wyniki osiągnęli również pozostali zawodnicy startujący w mityngu w Działdowie: Nazaria Muszarska w biegu na 600 m - 2:00,69, Malwina Olwert w biegu na 300 m - 3:31,65, Kalina Flenc w biegu na 60 m 9,81 i Julia Dąbrowska w biegu na 100m – 15,41.

 

Za równie udany start brodnickich lekkoatletów można uznać zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski w Olsztynie. Wśród 500 zawodniczek i zawodników nie mogło zabraknąć sportowców MUKL „Brodnica”. Trener do Olsztyna zabrał siedmioro swoich podopiecznych. Łupem brodniczan padło sześć medali. W biegu na 200 m w kategorii U-14 brodniczanki nie miały konkurencji. Złoty medal wywalczyła Antonina Damszel- 28,44, srebrny Patrycja Rafalska 28,70 a brązowy Alicja Kaźmierczyk – 29,09. Srebro dołożył na tym dystansie (200m) także Maciej Kryszpin z czasem 23,68. Brązowe medale zdobyły: Malwina Olwert w biegu na 600 m (1:50,10) oraz Alicja Treder w biegu na 200 m (29,57) w kategorii U-16. W tej samej kategorii wiekowej w biegu na 300 m do bry rezultat uzyskała Nazaria Muszarska (49,07)

 

- Wyniki w obu mityngach osiągnięte przez naszych zawodników już na samym początku startów wskazują, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu – dodaje Zenon Rosiński. - Już w najbliższy czwartek grupa zawodników MUKL wystartuje w kolejnym mityngu w Nowym Mieście Lubawskim a w niedzielę w Lubawie.

(ever)

Fot. nadesłane


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lupus 16.05.2023 20:44
Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama