Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:15
Reklama

26. Rajd Brodnicki - wrażeń nie brakowało

26. Rajd Brodnicki - wrażeń nie brakowało

Kierowca Łukasz Kowalski z pilotką Sylwią Jędrzejczyk-Kowalską z Automobilklubu Królewskiego na subaru justy proto zwyciężyli w klasyfikacji generalnej 26. Rajdu Brodnickiego, który odbył się w sobotę 27 sierpnia na szutrowych trasach powiatu brodnickiego. Impreza była ostatnią dla Jana Balceraka w roli dyrektora rajdu. Honorowym otwierającym tę szczególną w historii rajdu rywalizację był starosta brodnicki Piotr Boiński.     

- Wszystkim uczestnikom życzę zdrowej, sportowej rywalizacji, a przede wszystkim radości z tego dzisiejszego wydarzenia i spotkania na terenie powiatu brodnickiego, 26. Rajd Brodnicki uważam za otwarty - powiedział gospodarz powiatu.    

Na ponad 100-kilometrową trasę ze startu na ulicy Zamkowej w Brodnicy wyruszyło 30 załóg.

- To mój ostatni Rajd Brodnicki - powiedział Jan Balcerak, prezes Automobilklubu Toruńskiego i dyrektor jednego z najpopularniejszych amatorskich rajdów w Polsce. - Zaczynałem organizować z czarną brodą, a kończę z siwą. Uważam, że potrzebne są nowe siły, nowa energia i świeża krew, by Rajd Brodnicki mógł zachować swój wyjątkowy charakter, wypracowaną przez dekady renomę, a nawet, by powalczyć o wejście na wyższy poziom i stać się jeszcze bardziej atrakcyjny - podkreślił Jan Balcerak.

Dyrektor rajdu złożył przy okazji podziękowania samorządom i ich przedstawicielom, z którymi przez dwie dekady współpracował przy organizacji imprezy, a także mediom i sponsorom rajdu. Zapowiedział, że rajd będzie kontynuowany z nowym dyrektorem, którego nazwiska na razie jeszcze nie ujawnił.    

Rajd Brodnicki przyciąga na pojezierze zarówno kierowców amatorów, którzy marzą o startach w rajdach z wyższej półki, jak i zawodników z licencją, którzy mają okazję do treningu w trybie sportowego współzawodnictwa na trudnej technicznie trasie. Wszyscy kierowcy mogą poczuć się na „Brodnickim” jak rajdowcy na mistrzostwach Polski. 

Podobnych wrażeń nie brakowało również w tym roku, podczas ostatniej imprezy pod dyrekcją Jana Balceraka. Załogi miały do pokonania 12 prób sportowych zlokalizowanych na szutrowych trasach w gminach Brzozie i Bartniczka, w miejscowościach: Augustowo, Janówko, Samin i Grążawy.  Z 30 załóg  dwie nie podołały trudom trasy. Na mecie w Ośrodku Wypoczynkowym „Stepol” w Bachotku, gdzie jak zwykle mieściła się baza rajdu, z najlepszym wynikiem w klasyfikacji generalnej dotarli kierowca Łukasz Kowalski z pilotką Sylwią Jędrzejczyk-Kowalską z Automobilklubu Królewskiego na subaru justy proto. Na drugim miejscu za zwycięzcami uplasowali się Filip Kamieński z Iloną Lewandowską z Lubawskiego Klubu Rajdowego na subaru imprezie. Trzecie miejsce zajęli Tomasz Laskowski i Dariusz Piotrowski reprezentujący  Automobilklub Nowomiejski, jadąc nissanem sunny. W poszczególnych klasach zwyciężyli: w pierwszej - brodniczanie reprezentujący A.Toruński - Radosław Oryszczak z Adrianem Kulką, jadący autem peugeot 
106; w drugiej – Mariusz Ząbkiewicz z Mariuszem Kowalkowskim z Automobilklubu Nowomiejskiego, na hondzie civic; w trzeciej - Tomasz Laskowski z Dariuszem Piotrowski (A. Nowomiejski) na nissanie sunny: w czwartej – wspomniani już zwycięzcy „generalki”- Łukasz Kowalski z pilotką Sylwią Jędrzejczyk-Kowalską z Automobilklubu Królewskiego na subaru justy proto. W klasyfikacji klubowej triumfował: A. Nowomiejski (57 pkt.), przed A. Toruńskim (50 pkt.) i A. Grudziądzkim (43 pkt.). Na kolejnych miejscach plasowały się: - 4. Lubawski Klub Rajdowy (28 pkt.); 5. A. Drwęca Ostróda (24 pkt.); 6 A. Królewski (20 pkt.); 7. A. Warmiński (17 pkt.); 8. A. Włocławski (10 pkt.); 9. A. Podlaski (0 pkt.).

Tekst i fot. Przemysław Majchrzak 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama