Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:19
Reklama

Regulamin „Turnieju Piłki Nożnej” KARBOWO 27 SIERPNIA 2022R.

Regulamin „Turnieju Piłki Nożnej” KARBOWO 27 SIERPNIA 2022R.

I. Miejsce, termin i czas 

Miejsce: Gminne boisko w Karbowie
Termin:  27.08.2022  r. (sobota),  początek rozgrywek: godz. 9.00.
Odprawa kapitanów drużyn: godz. 8.45

II. Organizatorzy

Wójt Gminy Brodnica – p. Adam Zalewski
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brodnica – p. Piotr Malinowski
Sołtys i Rada Sołectwa Karbowo II

III. Arbiter rozgrywek piłkarskich:  Sędzia – p. Piotr Wysocki

IV. Cele turnieju 

    1. Umożliwienie rywalizacji sportowej drużyn piłkarskich.
    2. Promocja i popularyzacja piłki nożnej wśród mieszkańców Gminy Brodnica i powiatu brodnickiego.
    3. Integracja społeczności lokalnej.
    4. Przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację 
wolnego czasu.
    5. Propagowanie zdrowego stylu życia.

V. Warunki uczestnictwa 

Turniej otwarty dla amatorów piłki nożnej (osoby pełnoletnie).W turnieju mogą brać udział zakłady pracy, instytucje oraz tzw. „dzikie drużyny”.
Zespół składa się z max. 8 zawodników.
W przypadku chęci udziału w turnieju osób grających w klubach, należy powiadomić Organizatora w celu dopuszczenia. 
Koszt ubezpieczenia każda drużyna pokrywa indywidualnie.

Uwaga: LICZBA DRUŻYN MAKSYMALNIE: 8 – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGLOSZEŃ!!!

VI. Zgłoszenia do turnieju (do pobrania u Animatorów)

1. Zgłoszenie - druk w załączeniu (wraz z klauzulą RODO) zawiera: 
    • Nazwę drużyny (nazwa polskojęzyczna)
    • Imienną listę zawodników reprezentujących drużynę (maksymalnie 8 osób) wraz z datami urodzenia i podpisami zawodników,
    • Stosowne oświadczenia.
    1. Drużyny (na odpowiednich drukach) należy zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 sierpnia 2022r. osobiście u Organizatora.
Zgłoszenia przyjmuje w imieniu Organizatorów - p. Piotr Malinowski (tel. 785642139), Kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniami składa kapitan drużyny osobiście, po zgłoszeniu drużyny do zawodów w terminie do 23.08.br. (dopuszcza się możliwość, po terminowym zgłoszeniu telefonicznym, dostarczenia wymaganych dokumentów najpóźniej w dniu zawodów – przed rozpoczęciem meczy - na odprawie kapitanów drużyn. W złożonej dokumentacji - wymaga się wszystkich podpisów.

    2. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu 
i przepisów gry w piłkę nożną. 
    3. Rozgrywki mają charakter wyłącznie rekreacyjny. 
    4. Drużyna będzie dopuszczona do rozgrywek po spełnieniu wszystkich wymogów organizacyjnych.
    5. Drużyna, która nie dostarczy wpisowego oraz wymaganych przez Organizatora dokumentów nie zostanie dopuszczona do turnieju.

VII. System rozgrywek 

System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych zespołów i zostanie ustalony przez Organizatora i podany kapitanom/kierownikom drużyn na odprawie w dniu 27 sierpnia
2022 r. (dzień turnieju) o godz. 8.45 na boisku w KARBOWIE. 

VIII. Przepisy i skład drużyny

Obowiązywać będą przepisy gry PZPN z wyjątkiem gry ,,bez spalonego”. 
1.Zespoły rywalizują w 6 osobowych składach (bramkarz i pięciu zawodników w polu). 
2. Zmiany odbywają się systemem hokejowym w wyznaczonej strefie . 
3. Zespoły biorące udział w turnieju powinny posiadać jednolite stroje.
4. Obowiązuje gra w obuwiu sportowym, zakaz gry we wkrętach !!!
5. Na terenie boiska mogą przebywać jedynie zespoły rozgrywające mecz. Zawodnicy rezerwowi powinni znajdować się na ławce rezerwowych. 
6. Za zwycięstwo drużynie przyznawane są 3 pkt., za remis 1 pkt., za porażkę 0 pkt. 
7. O kolejności miejsc w tabeli decydują kolejno: 
a) liczba zdobytych punktów, 
b) wyniki bezpośrednich spotkań zainteresowanych drużyn, 
c) ogólny stosunek bramkowy ze wszystkich spotkań uzyskany przez drużynę, 
d) przy identycznym stosunku bramkowym decyduje większa liczba strzelonych goli. 
e) losowanie 
8. Kary dyscyplinarne : 
a) żółta kartka – kara 2 minuty, zawodnik który otrzyma 2 żółtą kartkę w meczu otrzymuje 
    kartkę czerwoną.
b) czerwona kartka – drużyna gra 3 min w niekompletnym składzie poczym następuje 
zmiana na innego zawodnika z drużyny,(zawodnik otrzymujący  czerwoną kartkę pauzuje do końca meczu)
c) niesportowe zachowanie – wykluczenie z turnieju 
d) walkower – wynik 3:0, 3pkt.
9. W czasie trwania turnieju zawodnik może grać tylko w jednej drużynie.
10. Gdy drużyna wycofa się z turnieju wyniki -punkty-bramki z jej udziałem są anulowane.
11. Drużyna, która nie stawi się na mecz (5 min. po godzinie rozpoczęcia), zostaje ukarana 
walkowerem 3:0.
12. Warunkiem zezwolenia drużyny na mecz jest minimum 4 graczy (3 w polu +bramkarz).
13. W przypadku wybicia piłki poza teren Orlika, drużyna jest zobowiązana do jej 
      zwrotu. 
14. Czas trwania meczu: 2 x 10min, w fazie finałowej gdy wynik meczu jest remisowy następuje dogrywka 2 x 5min a jeżeli to nie przyniesie rozstrzygnięcia to rzuty karne. 
15. Podczas wprowadzania piłki do gry, przepisowa odległość od piłki to 5 metrów. 
16.  Wprowadzenie piłki z autu wykonuje się nogą za linii bocznej. Przy pomocy tego rzutu nie można bezpośrednio strzelić gola (pośredni). 
17.Po aucie bramkowym bramkarz wprowadza piłkę dowolnym sposobem z pola bramkowego. 
18. Gra wślizgami jest całkowicie zabroniona.  
19. Kapitan jest jedyną osobą która może prowadzić dyskusję z sędzią.     
20. Przeklinanie jest karane żółtą kartką i karą 2 min.

IX. Postanowienia końcowe 

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji  z Turnieju lub walkower. Karę orzeka Organizator. 
2. Organizatorzy  nie ponoszą  odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział w rozgrywkach osób chorych. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w Turnieju. Koszt ubezpieczenia uczestnicy pokrywają samodzielnie/indywidualnie.
3. Zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach, obrączkach itp. 
4. Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość oraz wiek. 
5. Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny – wymienione  w powyższych punktach i podpunktach regulaminu - odpowiedzialny jest kapitan/kierownik drużyny. 
6. Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed meczem, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości zawodników. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane . 
7. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie Organizator. 
8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w szatni oraz trakcie trwania turnieju. 
9. Za szkody powstałe w szatniach i na boisku odpowiada drużyna. 

X. Nagrody i wyróżnienia

Najlepsze drużyny z miejsc I-III otrzymają pamiątkowy dyplom oraz 1 nagrodę rzeczową dla drużyny. Nagrodę rzeczową oraz dyplom otrzyma także najlepszy strzelec i bramkarz.
Organizator ponosi koszty w zakresie:
- opieki medycznej, sędziego, biura turnieju, nagród, 
- itp.

Korzystający z obiektu są zobowiązani do przestrzegania Regulaminu. 

UWAGA !!!

Na obiekcie sportowym jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu oraz palenia papierosów.

Organizatorzy i Sędzia - nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne kontuzje i obrażenia powstałe w trakcie Turnieju.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama