Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 00:09
Reklama

Lekka atletyka. Po formę w Tatry

Lekka atletyka. Po formę w Tatry

Brodniccy lekkoatleci od początku nowego roku pracują nad formą w polskich górach. Przygotowują się do startów w zawodach halowych oraz na bieżniach w sezonie letnim.

Mimo pandemicznych czasów, tradycyjnie w ferie zawodnicy i zawodniczki z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica wyjechali na obóz w góry. Trener Zenon Rosiński zabrał 12 zawodniczek i zawodników.  W górach intensywnie trenowali: Julianna Zagórska, Natalia Pesta, Joanna Śliwińska, Wiktoria Leśniewska, Dawid Pałkowski, Maciej Kryspin, Karolina Cellmer,  Martyna Mierzejewska, Amelia Kucińska, Weronika Narodzonek, Sylwia Kazimierczak, Adrianna Gługiewicz. Zgrupowanie trwało od 3 do 13stycznia. 

- Od lat wybieramy pensjonat „u Józefa”, znajdujący się w Kirach koło Zakopanego – relacjonuje Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów. -  Celem wyjazdu było wypracowanie dużej wytrzymałości i siły biegowej. Mieliśmy codziennie jeden ciężki trening, a po południu dłuższe spacery. Biegaliśmy głównie w dolinie Kościeliskiej, Chochołowskiej i Lejowej. Zaliczaliśmy różne szlaki jak i szczyty, m.in. Miętusi Przysłop. 

Zdaniem trenera treningi w górach są konieczne w celu uzyskania wysokiej formy. Dzięki polskim Tatrom wymagające jednostki treningowe później owocują zarówno w sezonie halowym jak i letnim. W tym roku brodniccy lekkoatleci ze względu na pandemię koronawirusa wyjątkowo nie mogli korzystać z krytej bieżni lekkoatletycznej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Niemożliwa była również odnowa biologiczna w formie wyjazdów do gorących źródeł. Trener Rosiński wierzy, że wykonana praca będzie miała dobre przełożenie na wyniki podczas sezonu startowego, łącznie z Halowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w lutym.

- Mimo pewnych utrudnień cieszymy się, że sytuacja pandemiczna nie przeszkodziła nam w realizacji planu treningowego podczas obozu – dodaje Zenon Rosiński. – Dziękuję sponsorom za wsparcie finansowe w przygotowaniu obozu, a w szczególności R.M. Hildebrandt, właścicielom Tartaku NARA, firmie PEC oraz Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu.


Sprawdzenie formy brodniczan ładujących akumulatory w Tatrach nastąpi już w najbliższy poniedziałek (18 stycznia), kiedy to zawodnicy wystartują w Halowym Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu. 


(ever)
Fot. Nadesłane

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama