Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:56
Reklama

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

W auli I LO w Brodnicy odbył się zorganizowany już po raz piaty Festiwal Pieśni Patriotycznej w którym wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego.

Festiwal zainaugurowano odśpiewaniem Hymnu Festiwalu przez zespół instrumentalno-wokalny I LO a później na scenie uczestnicy konkursu zaprezentowali swój talent wokalny w wybranych przez siebie utworach o tematyce patriotycznej.

W kategorii szkoły gimnazjalne – soliści: 1. Alicja Moczadło – Gimnazjum w Pokrzydowie, 2. Martyna Zielińska – Gimnazjum w Jastrzębiu i 3. Jagoda Maziarska – Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - soliści: 1. Damian Bochan – I Liceum Ogólnokształcące, 2. Natalia Żurańska - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, 3. Julia Musiał – III Liceum Ogólnokształcące. Jury w tej kategorii przyznało wyróżnienie Joannie Wasik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wśród zespołów największe uznanie jury znalazł zespół w składzie: Natalia Żurańska, Karol Małkowski i Krzysztof Gliniecki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Drugie miejsce przyznano zespołowi z I LO w składzie: Daria Florkiewicz, Tomasz Dziak, Mateusz Orłowski, Kacper Pszczoliński, Norbert Stachowiak i Jakub Alichniewicz i trzecie miejsce duetowi Amelia Głowacka i Anna Ulatowska – Białe róże – Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. W tej kategorii jury wyróżniło Zespół Play z Zespół Szkół nr 3

Uroczystość poprowadzili Wiktoria Lubczyńska i Mikołaj Zwierzchlewski.

Opr. (ev)
Fot. Nadesłane


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama
Reklama