Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 04:54
Reklama

Tenis stołowy

Tenis stołowy

Pingpongiści z CKZiU w Brodnicy wzięli udział wojewódzkiej Licealiadzie w drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopców. Z Solca Kujawskiego przywieźli srebrny medal.

Pierwszy raz w historii szkoły uczniowie wzięli udział w zawodach tenisa stołowego organizowanych przez SZS. Zawody półfinałowe o mistrzostwo województwa odbyły się w Rypinie. W drużynowym turnieju chłopców w tenisie stołowym naszą szkołę reprezentowali Dominik Grochowalski i Bartłomiej Biegański. W turnieju wystąpiło 5 drużyn I LO z Chełmna, ZST z Grudziądza, ZS nr 2 z Rypina ZS z Kowalewa Pomorskiego oraz CKZ i U w Brodnicy. Turniej był rozgrywany w dwóch grupach. Tenisiści z CKZ i U w Brodnicy pokonując ZS z Kowalewa Pomorskiego 3 : 0 oraz ZST z Grudziądza również 3 : 0 zajęli pierwsze miejsce zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim.

W finale wojewódzkim Licealiady w Solcu Kujawskim w drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopców startowały cztery zespoły: X LO w Toruniu, VI LO w Bydgoszczy, ZSE LOG w Inowrocławiu i CKZ i U w Brodnicy. Turniej finałowy był rozgrywany systemem "każdy z każdym". Tenisiści z CKZ i U  w pierwszym meczu ulegli kolegom z Inowrocławia 2 : 3, w kolejnych meczach z zawodnikami z Bydgoszczy i Torunia zwyciężyli 3 : 2, zajmując ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

Należy nadmienić, że Dominik i Bartek wygrali wszystkie gry podwójne. Wicemistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego na co dzień trenują w UKS Brodnica. Opiekunem zawodników była Anna Michalska.

(v)
Fot. nadesłane

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama