Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 10:53
Reklama

Karatecy nad jeziorem w Wądzyniu

Karatecy nad jeziorem w Wądzyniu

Na dziesięciodniowym obozie  rekreacyjno-sportowym dla dzieci i młodzieży w Wądzyniu  przebywała grupa brodnickiego Shotokan.

W obozie szkoleniowym wzięło udział 80 osób z całego kraju , w tym 20 uczestników z Shotokan Brodnica. Zajęcia prowadził główny instruktor oraz prezes Związku Sportowego Karate SHOTOKN NSKF-Polska  Shihan Maciej Grubski 6-dan oraz Paweł Bombolewski główny instruktor oraz prezes Polskiego Zjednoczenia Karate z siedzibą w Szczecinie.

Podczas obozu zwracano uwagę na podnoszenie umiejętności karate oraz ogólną sprawność fizyczną u dzieci. Codziennie, aktywnie spędzały czas na trzech treningach. W sumie to 4,5 godziny  ruchu na świeżym powietrzu. Czas wolny, również był zagospodarowywany na sportowo poprzez gry na boisku oraz harce na placu zabaw kąpielisku. Jednym zdaniem -  wprowadzano sport w życie młodego człowieka.

Także brodniccy trenerzy  brali udział w obozowym szkoleniu instruktorskim przeprowadzonym przez głównego trenera i prezesa Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF-Polska.

Nie tylko sport ale i zajęcia kulturalno oświatowe miały miejsce na obozie. Przygotowano dzieciom zajęcia plastyczne. Odbył się konkurs malarski, malowanie banerów, lepienie figur przestrzennych z chrupków kukurydzianych, liczne kalambury itp. Poprzez udział w podchodach oraz egzaminach na wyższe stopnie uczniowskie (kolory pasów), wzbudzono u dzieci poczucie własnego bezpieczeństwa, umiejętności orientacji i zachowania się w lesie oraz odporność na stres.

Wśród gości na  wieczornych ogniskach integracyjnych byli rodzice. - Zachęcaliśmy ich przez to do  aktywności społecznej w klubie. Dzięki bliskiej odległości od miejsca zamieszkania, rodzice zdecydowali się na wysłanie po raz pierwszy na obóz swoje 8 letnie pociechy – wspomina trener Łukasz Mosakowski.

Podczas przebywania na plaży, w czasie wycieczek kajakowych, zawsze obecny byli ratownicy wodni zatrudnieni na ośrodku wypoczynkowym. Pod koniec obozu dla wszystkich uczestników, zorganizowany został turniej obozowy oraz egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie (kolory pasów) w karate. W czasie uroczystego zakończenia obozu przy ognisku wręczone zostały dyplomy i certyfikaty dla wszystkich uczestników obozu, ponadto rozdane zostały dodatkowe nagrody dla osób wyróżniających się w czasie obozu.

Obóz w Wądzyniu był jednocześnie zgrupowaniem,  po którym część zawodników otrzymała powołania do Kadry Polski na listopadowe Mistrzostwa  Europy Karate w Danii.

(bd)
Fot. Nadesłane

 

Na dziesięciodniowym obozie  rekreacyjno-sportowym dla dzieci i młodzieży w Wądzyniu  przebywała grupa brodnickiego Shotokan.

W obozie szkoleniowym wzięło udział 80 osób z całego kraju , w tym 20 uczestników z Shotokan Brodnica. Zajęcia prowadził główny instruktor oraz prezes Związku Sportowego Karate SHOTOKN NSKF-Polska  Shihan Maciej Grubski 6-dan oraz Paweł Bombolewski główny instruktor oraz prezes Polskiego Zjednoczenia Karate z siedzibą w Szczecinie.

Podczas obozu zwracano uwagę na podnoszenie umiejętności karate oraz ogólną sprawność fizyczną u dzieci. Codziennie, aktywnie spędzały czas na trzech treningach. W sumie to 4,5 godziny  ruchu na świeżym powietrzu. Czas wolny, również był zagospodarowywany na sportowo poprzez gry na boisku oraz harce na placu zabaw kąpielisku. Jednym zdaniem -  wprowadzano sport w życie młodego człowieka.

Także brodniccy trenerzy  brali udział w obozowym szkoleniu instruktorskim przeprowadzonym przez głównego trenera i prezesa Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF-Polska.

Nie tylko sport ale i zajęcia kulturalno oświatowe miały miejsce na obozie. Przygotowano dzieciom zajęcia plastyczne. Odbył się konkurs malarski, malowanie banerów, lepienie figur przestrzennych z chrupków kukurydzianych, liczne kalambury itp. Poprzez udział w podchodach oraz egzaminach na wyższe stopnie uczniowskie (kolory pasów), wzbudzono u dzieci poczucie własnego bezpieczeństwa, umiejętności orientacji i zachowania się w lesie oraz odporność na stres.

Wśród gości na  wieczornych ogniskach integracyjnych byli rodzice. - Zachęcaliśmy ich przez to do  aktywności społecznej w klubie. Dzięki bliskiej odległości od miejsca zamieszkania, rodzice zdecydowali się na wysłanie po raz pierwszy na obóz swoje 8 letnie pociechy – wspomina trener Łukasz Mosakowski.

Podczas przebywania na plaży, w czasie wycieczek kajakowych, zawsze obecny byli ratownicy wodni zatrudnieni na ośrodku wypoczynkowym. Pod koniec obozu dla wszystkich uczestników, zorganizowany został turniej obozowy oraz egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie (kolory pasów) w karate. W czasie uroczystego zakończenia obozu przy ognisku wręczone zostały dyplomy i certyfikaty dla wszystkich uczestników obozu, ponadto rozdane zostały dodatkowe nagrody dla osób wyróżniających się w czasie obozu.

Obóz w Wądzyniu był jednocześnie zgrupowaniem,  po którym część zawodników otrzymała powołania do Kadry Polski na listopadowe Mistrzostwa  Europy Karate w Danii.

(bd)
Fot. Nadesłane

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama