Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 22:18
Reklama

Bezpieczne Święta Wielkanocne

Bezpieczne Święta Wielkanocne

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, wyjazdów do rodziny, przyjazdu najbliższych. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi co roku dzielą się brodniccy policjanci.

Bezpieczne zakupy:

Niestety nie wszyscy przed Świętami wybierają się do sklepów aby robić zakupy. Będą tam także złodzieje. Dlatego nie zabierajmy ze sobą cennych rzeczy. Nie pozostawiajmy torebek, saszetek bez opieki. Uważajmy w tłumie- szczególnie przy wejściach do sklepów i przy kasach. To doskonałe miejsca dla kieszonkowców. Nie nośmy portfeli na widoku np. w tylnych kieszeniach spodni, w wózkach sklepowych nie pozostawiajmy torebek ponieważ w czasie, gdy będziemy zajęci wyborem towarów złodziej ma doskonałą okazję nas okraść. Nie pokazujmy ile pieniędzy nosimy przy sobie. Nie nośmy większych kwot przy sobie, a jeśli jest taka  konieczność to gotówkę podzielmy na kilka mniejszych sum i ukryjmy je w różnych miejscach odzieży. Korzystając z bankomatów wybierajmy urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu. Nie zapisujmy kodu PIN na karcie bankomatowej! Święta Wielkanocne są też okazją do odwiedzin grobów najbliższych. Pamiętajmy, że również na cmentarzach należy zachować szczególna ostrożność. Podczas porządków na cmentarzach, nie pozostawiajmy bez nadzoru torebek, saszetek czy portfeli. Złodziej tylko czeka na naszą nieuwagę.

Podróżując:
Korzystając z własnego środka transportu, pamiętaj aby sprawdzić stan techniczny pojazdu i usunąć nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicą siądź trzeźwy i wypoczęty. Na postój wybieraj miejsca do tego przeznaczone, zaludnione i dobrze oświetlone. Wysiadając z samochodu zabierz ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, drogą odzież, torebki i dokumenty. Zawsze po wyjściu z auta zamknij je i uruchom wszystkie możliwe zabezpieczenia i urządzenia alarmowe. Przed wyjazdem na zakupy zastanówmy się, czy nie lepiej będzie przespacerować się , gdyż w okresie przedświątecznym znacznie wzrośnie ruch pojazdów. Wsiadając za kierownicę miejmy świadomość, że nie jesteśmy sami na drodze. Jedźmy z wyobraźnią, ostrożnością i jak najbardziej ograniczonym zaufaniem do innych uczestników ruchu. Jadąc w dłuższą podróż wcześniej ją dokładnie zaplanujmy- ważne aby mieć kierowcę, który zmieni nas kiedy będziemy już zmęczeni. Podróżując środkami komunikacji miejskiej - szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie trać z oczu torebki, czy innego bagażu, unikaj sztucznego tłoku.

Właściwe zabezpieczenie mieszkania
Osoby wybierające się w daleką podróż powinny pamiętać, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem czy kradzieżą. Sprawdźmy, czy zostały zamknięte drzwi i okna, o zwrócenie uwagi poprośmy sąsiadów. Czasem właśnie nieostrożność właścicieli zwraca uwagę złodziei.

Śmigus Dyngus
Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby zwrócili uwagę swoim pociechom, że „lany poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której powinniśmy zachować umiar i kulturę. Zabawa z wodą nie powinna kończyć się stratami materialnymi dla innych osób. Zwrócić uwagę również na to, aby dzieci nie wyrzucały worków napełnionych wodą przez okna na chodnik czy na ulicę, ponieważ ta zabawa może skończyć się tragicznie.

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzą funkcjonariusze KPP Brodnica.


asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama