Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 16:43
Reklama

UKS Gol Brodnica. Fantastyczne mecze

UKS Gol Brodnica. Fantastyczne mecze

O przyszłość brodnickiej piłki nożnej możemy być spokojni. Młodzi piłkarze Gola już teraz wiele potrafią. W wielu turniejach okazują się lepsi od swoich rówieśników. Oby tak dalej.
Rypin Cup

Biali z rocznika 2010 wzięli udział w Turnieju "Rypin Cup 2018" organizowanym przez Dziecięcą Akademię Piłkarską w Rypinie. W gronie 10 zespołów dwie ekipy Gola spisały się znakomicie. Młodzi brodniczanie strzelili rywalom 27 goli. Pierwszy zespół w finale pokonał gospodarzy 2:0. Drugi w meczu o trzecią lokatę wygrał 2:1 z zespołem Poncio Lidzbark Welski. Dobra gra chłopców została zauważona przez organizatorów turnieju. Najlepszym Bramkarzem Turnieju wybrano Jakuba Klonowskiego. Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został Bartosz Żmijewski. Statuetkę Króla Strzelców otrzymał Franciszek Milewski - zdobywca 7 goli.

UKS Gol Brodnica: Jakub Klonowski, Nikodem Meler, Adam Rogoziński, Leon Krajewski, Franciszek Milewski, Dominik Badaczewski, Miłosz Myśliński
UKS Gol Brodnica biali: Aleksander Korecki, Bartosz Żmijewski, Michał Pawlak, Piotr Czerwonka, Piotr Laskowski, Franciszek Guentzel, Filip Antczak, Oskar Jułkowski
W półfinale spotkały się dwa brodnickie zespoły: UKS Gol Brodnica -  UKS Gol Brodnica biali 2:0 (Badaczewski, Milewski)
W meczu o trzecie miejsce UKS Gol Brodnica biali pokonali Poncio Lidzbark Welski 2:1 (Żmijewski - 2) a w finale UKS Gol Brodnica zwyciężył gospodarzy  DAP Rypin 2:0 (Meler, Rogoziński)
Kolejność końcowa: 1. UKS Gol Brodnica, 2. DAP Rypin, 3. UKS Gol Brodnica biali,
4. Poncio Lidzbark Welski, 5. DAP Toruń, 6. Sparta Brodnica, 7. Goalmania Działdowo
8. Żak Zbiczno, 9. DSP Lipno, 10. Wkra Żuromin.
Najlepsi w "Juve Cup"
Chłopcy z rocznika 2011 wzięli udział w Turnieju "Juve Cup" w Bydgoszczy. W gronie pięciu drużyn młodzi brodniczanie okazali się zdecydowanie najlepsi. Wygrali wszystkie cztery spotkania, strzelając rywalom 20 goli. UKS GOL Brodnica - AP Szczecinek 6:0 (Stawicki - 3, Szalkowski - 2, Kaliszewski), Młode Talenty Toruń 3:0 (Kupczyk - 2, Stencel), Juventus Academy Bydgoszcz 4:1 (Kupczyk - 2, Stawicki, Kaliszewski) i Błękitni Owińska 7:1 (Kupczyk - 5, Stawicki, Kaliszewski)

Królem Strzelców został Karol Kupczyk - zdobywca dziewięciu goli. Do Drużyny Marzeń Turnieju wybrano Mateusza Stawickiego.

UKS GOL Brodnica: Wiktor Fanslau, Hubert Laskowski, Ignacy Szalkowski, Mateusz Stawicki, Karol Kupczyk, Mikołaj Kaliszewski, Franciszek Stencel, Ksawier Wróblewski, Borys Piekalski.

Podwójne podium w Brodnicy
 
W  Brodnicy odbył się kolejny turniej halowy z serii "GOL CUP". Tym razem rywalizowały drużyny z rocznika 2007 w hali CKZiU przy ul. Karbowskiej. W gronie siedmiu zespołów zagrały trzy ekipy Gola. Zawodnicy spisali się znakomicie strzelili łącznie 42 gole. Biali okazali się bezapelacyjnie najlepsi, wygrywając wszystkie spotkania. Zieloni zdobyli 10 punktów co pozwoliło ostatecznie stanąć na najniższym miejscu na podium. Niebiescy dzięki zwycięstwu nad Elaną Toruń zajęli szóste  miejsce. Królem Strzelców Turnieju został Maciej Ryszawa - zdobywca 8 goli. Najlepszymi zawodnikami poszczególnych drużyn zostali: Szymon Mielnik (biali), Piotr Tamiła (zieloni), Paweł Laskowski (niebiescy).

UKS Gol Brodnica biali: Adam Kwiatkowski, Szymon Mielnik (2), Wojciech Kubećka (2), Maciej Ryszawa (8), Łukasz Filipkowski (6), Konrad Zieliński (3), Jakub Zieliński, Oskar Sobieszyński (3), Bartłomiej Próchniak (2), Igor Wróblewski (3), Dominik Kamiński (1)

UKS Gol Brodnica zieloni: Wiktor Gencel, Marcin Puc, Oskar Borkowski (1), Hubert Chojnowski (1), Bartosz Pawłowski (1), Maksymilian Rudnicki (1), Martyna Jakubowska (1), Kacper Tydryszewski, Maciej Netz (3), Piotr Tamiła (1)

UKS Gol Brodnica niebiescy: Paweł Laskowski, Franciszek Krajewski (1), Piotr Skrzyniecki, Kacper Spychalski, Kacper Weiss (1), Adrian Rydzewski (1), Amelia Pusz

(ev)
Fot. nadesłane



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama