Na podium wjechali w błocie i strugach deszczu

  • 20.09.2022, 15:12
Na podium wjechali w błocie i strugach deszczu

Rajderzy Pitbike Brodnica torze w Dąbrowie Górniczej w ciężkich warunkach sięgnęli po najwyższe laury w swoich klasach podczas kolejnego rundy Pucharu Polski Pitbike Off-Road. 

Młodzi motocykliści uczestniczyli w czwartej rundzie Pucharu Polski Pitbike Off-Road, która odbyła się na torze w Dąbrowie Górniczej. Zawodnicy znali ten tor z ubiegłego sezonu. Dodatkową trudnością w tym roku były warunki atmosferyczne. Ze względu na opady deszczu organizatorzy byli zmuszeni odwołać sobotnią sesję treningową. W niedzielę warunki nadal były ciężkie, ale udało się rozegrać całą serię wyścigów.

W kwalifikacjach w klasie stock 90 Felix Górniak (105) zanotował dopiero ósmy czas. Już podczas wyścigów zajął pierwsze i ósme miejsce. W klasyfikacji zawodów zajął drugie miejsce, wskakując również na drugie miejsce w klasyfikacji sezonu, tracąc 18 punktów do lidera, Kuby Świerczyńskiego.

W klasie stock 125 Pitbike Brodnica reprezentowali Wiktor Wysogrocki (269), Filip Pankowski (209), Nikodem Orzechowski (129) i Michał Gutmański (70). W Dąbrowie zabrakło m.in. leczącego kontuzję Olafa Kędzi (109). 

Podczas kwalifikacji najszybszy okazał się Nikodem Orzechowski. W pierwszym wyścigu Michał Gutmański zajął pierwsze miejsce, Nikodem - drugie, a dalej Filip Pankowski - ósmy. Na ciężkim torze Wiktor Wysogrocki nie dojechał do mety. W drugiej serii Michał znów przekroczył linię mety jako pierwszy, Nikodem - czwarty, Filip - dziesiąte, a Witor - piętnaste.

W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął Michał, trzecie - Nikodem, ósme - Filip, siedemnaste - Wiktore. W rankingu sezonu stawce przewodzi Nikodem z przewagą 30 pkt. nad Michałem. 9. miejsce zajmuje Kacper Szarszewski (205), 15. Olaf Kędzia (109), 16. Filip Pankowski (209), 22. Wiktor Wysogrocki (269) i 29. Kajetan Bodnar (21).

- O zawodach można mówić w kategoriach sukcesów. W tak trudnych warunkach sukcesem dla wszystkich zawodników było już samo dojechanie do mety, a sukcesem naszych rajderów są kolejne puchary do kolekcji - komentuje Marek Gutmański, szef Pitbike Brodnica.

Kolejne zawody odbędą się w październiku.

Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Udział w rywalizacji sportowej dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy.
Pitbike'i to motocykle o pojemności do 190 cc.

Opr.(v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe