Eko – szkoła

  • 20.09.2022, 15:09
Eko – szkoła

Niezmiernie miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy uzyskało tytuł Eko-szkoła 2022.Tytuł Promotora Ekologii 2022 otrzymała natomiast Marta Sarnowska - nauczyciel biologii i koordynator projektu.

Główną ideą programu Eko-szkoła jest propagowanie wśród uczniów postaw ekologicznych. Zadaniem szkoły jest pobudzać ucznia do aktywnego działania na rzecz przyrody, a także wspomagać go w poznawaniu środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną prawną.

Wszystkie te cele stały się punktem wyjścia do realizacji założeń programu Eko-Szkoła w roku szkolnym 2021/2022.

Uczniowie I LO wzięli więc udział w akcji sprzątania świata oraz zbiórce elektrośmieci. Zorganizowano także zajęcia terenowe na obszarze "Bagiennej Doliny Drwęcy". Jednym z ciekawszych wydarzeń roku była możliwość uczestniczenia w festiwalu ekologicznym w Osadzie Barbarka koło Torunia. Ponadto uczniowie brali udział w warsztatach z robienia domków dla owadów zapylających i w licznych konkursach fotograficznych, których efekty prezentowano podczas wystawy. Przez cały rok w szkole przygotowywano gazetki ścienne o tematyce ekologicznej, a także wydano ulotkę informacyjną na temat właściwego dokarmiania ptaków.

Projekt Eko-Szkoła pozwolił uczestnikom zgłębić wiedzę ekologiczną i wziąć udział w niecodziennych wydarzeniach tematycznych, a całą społeczność szkoły uwrażliwić na konieczność ochrony najbliższego otoczenia i pogłębić szacunek wobec środowiska przyrodniczego.

Wojciech Zembrzycki
Fot. nadesłane

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe