W krainie łagodności

  • 12.05.2022, 17:06
W krainie łagodności

Początek ubiegłego weekendu  wielu brodniczan, korzystając  z zaproszenia  organizatorów: Towarzystwa Przyjaciół Muzeum i Muzeum  w Brodnicy, spędziło na wspólnym muzykowaniu w Pałacu Anny Wazówny. 

W bardowskie  klimaty, uczestników śpiewanek wprowadził Łukasz Nowak - wokalista, gitarzysta, autor tekstów, założyciel i lider zespołu Caryna oraz Marcin Snokowski – absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie akordeonu.  Laureat wielu konkursów; m.in. II nagroda w „Citta di Castelfidardo” we Włoszech w kategorii zawodowej oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie.

Artyści zaprezentowali utwory z repertuaru „Pieśni naszych czasów”. To zbiór piosenek ważnych i nieprzemijalnych. A wśród nich interpretacje poezji największych bardów i poetów minionych kilkudziesięciu lat, a także wiele autorskich kompozycji Łukasza Nowaka. Pieśni naszych czasów, przy wtórze akordeonu oraz gitary były doskonałą okazją do odbycia niepowtarzalnej i sentymentalnej podróży.

W drugiej części wieczoru wystąpili artyści z zespołu ,,Wszystkiego Najlepszego”. Jest to bydgosko-toruńska grupa tworząca i wykonująca własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, w większości nadające się do wspólnego śpiewania. Wspólne śpiewanie, to dla brodniczan ulubiona forma uczestniczenia w spotkaniach muzycznych, organizowanych w Pałacu Anny Wazówny.

Zespół „Wszystkiego Najlepszego” zagrał w składzie: Justyna Rzeźnikowska, Maciej Rzeźnikowski, Beata Łapińska, Iwo Jankowski, Sławomir Szymeczko, Grzegorz Bielawski, Tomek Keszkowski. Muzycy powołali do życia zespół pod koniec lat 80.tych.  Przez lata z sukcesem uczestniczyli w wielu  najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej, przeglądach poezji śpiewanej i studenckiej, między innymi: kilkakrotnie na Yapie, Bakcynaliach w Lublinie, na Danielce, na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, na Bazunie i wielu innych. Po wielu latach przerwy zespół wrócił, wydając w 2017 roku płytę „Na przekór przyszłej Korekcie”, tworzy nowe piosenki i koncertuje. W 2019 wydał płytę „Wygnani Poeci”. Autorami większości tekstów są zaprzyjaźnieni twórcy z naszego regionu: Krystyna Bernd, Aleksandra Bacińska, Krzysztof Kasperczyk oraz założyciel zespołu i autor muzyki Maciej Rzeźnikowski. 

To był kolejny, udany wieczór, który pozwolił na chwilę ucieczki przed problemami i szarzyzną codzienności.

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe