O bezpieczeństwie podczas ferii

  • 18.01.2022, 20:17
O bezpieczeństwie podczas ferii

Brodniccy funkcjonariusze spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Zbicznie. Tematem spotkania  mundurowych z uczniami były ferie oraz sposoby ich bezpiecznego spędzania.

Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas wypoczynku. Niezależnie od jego formy, najmłodsi narażeni są na szereg zagrożeń, którym zapobiec można dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Brodniccy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży będą kontrolować miejsca wypoczynku, ale również spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi na tematy dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Spotkanie odbyło się z uczniami szkoły podstawowej w Zbicznie. Podczas wizyty, policjanci omawiali zasady bezpiecznego spędzania czasu. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi na temat ostrożności w czasie zimowych zabaw, bezpieczeństwa w domu jak również przekazali informacje na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi przypomnieli dzieciom jak należy zachowywać się na drodze  oraz i podstawowe przepisy ruchu drogowego. W tym wszystkim pomogło im mini miasteczko ruchu drogowego, dzięki któremu najmłodsi mogli w praktyce zobaczyć, jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz jakie sygnały pozwalają na wejście dla pieszych. Policjanci przedstawili dzieciom podstawowe zasady zachowania się na stoku narciarskim i zachęcali najmłodszych do udziału w konkursie plastyczno- filmowym „Zilustruj Dekalog Narciarza”. Na koniec były życzenia pogodnych i bezpiecznych ferii.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

(v)
 

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe