Czas dobrego gospodarza niech trwa

  • 25.11.2021, 16:24
Czas dobrego gospodarza niech trwa

Marszałek Piotr Całbecki pełni swoją funkcję od 15 lat. Spotkał się z tej okazji z dziennikarzami regionalnych mediów.

Gospodarz naszego województwa urzęduje w narożnym gabinecie przy placu Teatralnym 2 czwartą już kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych (w 2018 roku) zebrał blisko 70 tysięcy głosów, co dało mu najwyższy w kraju wskaźnik poparcia – blisko 50 procent.

Pytany przez dziennikarzy o najważniejsze wyzwania w minionym 15-leciu powiedział:

- Na pewno integracja regionu. Nie było to proste, ale już w mojej trzeciej kadencji udało się definitywnie podziały i różnice zasypać. Zintegrowaliśmy się, tworzymy solidarne społeczeństwo, które czuje wzajemną odpowiedzialność. Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Włocławka czy Borów Tucholskich – tu, do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przyjeżdża jak do siebie. Udowodniliśmy, że utworzenie wspólnoty samorządowej zbudowanej z tak różnych kulturowo obszarów było dobrą decyzją i dobrze wykorzystaliśmy szansę, jaką nam kiedyś ustawodawcy dali. To jest najcenniejsze.

70 000, a nawet więcej głosów życzymy gospodarzowi Pomorza i Kujaw – Piotrowi Całbeckiemu - w kolejnych wyborach, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Lata spędzone w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego, to lata wzrostu gospodarczego w każdej wsi, gminie, miastach i miasteczkach regionu. Do życzeń płynących z różnych stron dołączają się  także samorządowcy z powiatu brodnickiego,  Czytelnicy i dziennikarze tygodnika „Super Brodnica”.

Oprac. (bd)
Fot. Andrzej Goiński

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe