Dobre wieści w sprawie przebudowy ul. Olsztyńskiej

  • 25.11.2021, 15:30
Dobre wieści w sprawie przebudowy ul. Olsztyńskiej

Bardzo ucieszyła nas wiadomość , ze w projekcie budżetu Powiat Brodnickiego na 2022 rok wśród wydatków inwestycyjnych znalazła się przebudowa drogi powiatowej Brodnica – Karbowo na odcinku od ul. Olsztyńskiej do ul. Żmijewskiej. 

Bardzo zależy nam na realizacji tej inwestycji i dlatego też w naszym projekcie budżetu zarezerwowaliśmy środki – 700 000 złotych na  dotację dla Powiatu Brodnickiego na modernizację dróg powiatowych. Inwestycja, której koszt szacowany jest na 3 778 675 zł obejmować będzie wykonanie nowej jezdni o szerokości 6 metrów wraz z 3 metrową ścieżką pieszo – rowerową na całej długości ul. Olsztyńskiej, czyli od skrzyżowania przy SP nr 2 do skrzyżowania z ul. Żmijewską. 

Kolejną dobrą informacją jest to, że w tym projekcie budżetu Powiatu znalazły się również środki na opracowanie dokumentacji technicznej dla przebudowy drogi powiatowej nr 1820C na odcinku Szabda – Mszano. 

W tym miejscu wójt Adam Zalewski chciałby bardzo podziękować w imieniu mieszkańców Zarządowi Powiatu ze starostą na czele oraz zwrócić się z prośbą do Radnych Powiatowych o przychylność i zaakceptowanie tych inwestycji podczas uchwalania budżetu na 2022 rok. 

(JK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe