BDK. Czas mierzony sztuką 

  • 08.11.2021, 13:28
BDK. Czas mierzony sztuką 

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo” Aneta Giemza-Bartnicka oraz dyrektor Brodnickiego Domu Kultury Małgorzata Miętkiewicz   zapraszają na wernisaż wystawy podsumowującej nasz wspólny projekt "Czas mierzony sztuką".

Ten wspólny czas - od kwietnia 2021 do listopada 2021 - który spędziliśmy w artystycznej podróży przez kolejne, pandemiczne miesiące pokazał, że potencjał artystyczny tkwiący w człowieku trwa, pomimo trudności i pomimo pandemii. Niepewne czasy skłaniają do refleksji. Czas upływa i można mierzyć go na wiele sposobów. Jednym z nich jest zobaczenie piękna w otaczającym nas świecie i człowieku, wyrażenie swojej wrażliwości za pomocą artystycznych środków wyrazu, niepoddawanie się apatii i rozwijanie swoich talentów. Finałem tego wspólnego, artystycznego projektu jest kalendarz z pracami uczestników, który nieubłaganie odmierza czas.

Zapraszamy 17 listopada o godz. 17.30 do sali wystawienniczej BDK na wernisaż wystawy, na której prezentowane będą ilustracje do tego okolicznościowego kalendarza, na który składają się prace uczestników wszystkich pracowni plastycznych BDK.

Organizator - Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo”, partner projektu – Brodnicki Dom Kultury. Koordynator i pomysłodawca – Magdalena Dobrosielska-Jankowska.

Projekt sfinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz sponsora BetonGrab.

(v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe