Brodnica Pop Festival 

  • 20.10.2021, 13:35
Brodnica Pop Festival 

W miniony weekend w Brodnickim Domu Kultury zorganizowano, już trzecią edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskojęzycznej „ Brodnica Pop Festival”. 

Po długiej przerwie Janek Traczyk wraz z zespołem wystąpił ponownie w Brodnicy, tym razem w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskojęzycznej „ Brodnica Pop Festival 2021” w specjalnym koncercie towarzyszącym.

Usłyszeliśmy premierowy materiał z wydanej niedawno debiutanckiej, solowej płyty, "Nadal Jestem". Artysta zabrał widzów w świat swojej męskiej wrażliwości i emocjonalności, w subtelny sposób opowiadając o miłości, która ma wiele twarzy. Kojący głos Traczyka, w nowoczesnych, przestrzennych aranżacjach to piękna propozycja dla wszystkich fanów nieoczywistych kompozycji, a po koncercie jesteśmy pewni, że Janek Traczyk ma już swoje stałe miejsce w sercach brodnickich fanów i fanek.

Jury w składzie: Kasia Dereń, Monika Malec i Agata Sobocińska-Rybarczyk, po wysłuchaniu 14 wokalistów biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskojęzycznej „ Brodnica Pop Festival 2021” przyznało następujące miejsca i nagrody:
1. Pryma Brodnicka (I miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł) - Natalia Kosmowska z Opatkowic.
2. Sekunda Brodnicka (II miejsce i nagroda w wysokości 1000 zł) - Sylwia Lewicka z Gdańska.
3. Tercja Brodnicka (III miejsce i nagroda w wysokości 500 zł) - Aleksandra Brzuszkiewicz z Piławy Górnej.
4. Fermata Brodnicka (wyróżnienie za najlepszą interpretację utworu i nagroda rzeczowa) - Joanna Zawicka z Brodnicy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Projekt i wykonanie statuetek jest dziełem artystów plastyków z Brodnickiego Domu Kultury: Magdaleny Dobrosielskiej-Jankowskiej i Marcina Szymielewicza. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Festiwal dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo”, współorganizator BDK. Partner – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brodnicy. 

(v)
Fot. nadesłane

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe