Ach co to był za koncert! Dzień Dobry

  • 20.10.2021, 12:54
Ach co to był za koncert! Dzień Dobry

W weekendową sobotę w Pałacu Anny Wazówny miłośnicy piosenek Marka Grechuty spotkali się z muzykami zespołu „Dzień Dobry”. W ramach cyklicznych imprez pn. „Ździebełko Ciepełka” bielski zespół wystąpił z programem pt. „Dzień Dobry Panie Marku”.

Podczas dość łagodnego i nostalgicznego początku wieczoru, artyści przedstawili swoje interpretacje piosenek  Marka Grechuty. Ale to był  tylko krótki fragment koncertu. Dalej zespół, który  tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, Krzysztof Maciejowski – skrzypce, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Stanisław Joneczko – akordeon, zaproponowali gościom  nie ździebełko ciepełka, a lejący się ze sceny prawdziwy żar. Było energetycznie, dynamicznie, momentami trochę w stylu Gorana Bregovica. Długo zastanawiałam się jak opisać wyjątkowy klimat panujący tego wieczoru w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny i jedyne co przyszło mi do głowy to to, że muzycy dali czadu. Brawom i owacjom nie było końca.

Zespół podczas występu nawiązał wspaniałe relacje z publicznością, która aktywnie uczestniczyła w spektaklu, wyzwalając przy tym silne emocje i ogromną radość. Poza znanymi piosenkami Marka Grechuty wykonanymi w  nowej, bardzo ciekawej i dynamicznej aranżacji, muzycy zaprezentowali także inne, często własne utwory. Niektóre z nich brodniczanie nagradzali niemilknącymi oklaskami.

Jak zwykle podczas koncertów z cyklu „Ździebełko ciepełka”, także  tym razem publiczność była zachwycona doborem repertuaru i mistrzowskim wykonaniem utworów. Nic dziwnego, gdyż podczas tego muzycznego spotkania przed brodnickimi melomanami zaprezentował się zespół wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na ogólnopolskich, prestiżowych konkursach i festiwalach.

W imieniu brodnickich miłośników muzyki składamy podziękowania burmistrzowi Brodnicy za wsparcie finansowe i dyrektorowi brodnickiego Muzeum, za przygotowanie koncertu.

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe