Wojtku! Dokąd zmierzasz?

  • 14.10.2021, 17:48
Wojtku! Dokąd zmierzasz?

24 września otrzymałem SMS takiej treści: Witaj Bogusiu! Od ponad dwóch tygodni przebywam w Anglii. Spełniam się jako dziadek dwóch cudownych wnuczek(...) Trzymaj się i do zobaczenia – Wojtek

11 października nowa wiadomość. Londyńska ulica, przejście dla pieszych. Dla mało zorientowanych nic szczególnego. Pasy, zebra. I tyle. Ale nie dla Wojtka Kupczyka. Pisze tak: Kolejne marzenie spełnione, bo dzisiaj przeszedłem się po najsłynniejszej zebrze na świecie. Oddając hołd The Beatles na Abbey Road byłem ubrany w koszulkę i czapeczkę  The Bay City Rollers. Pozdrawiam serdecznie.

To ostatnie słowa przekazane do mnie. 14 października telefon od od jednego z mistrzów brodnickich pól golfowych na Kominach: nie żyje Wojtek Kupczyk, nasz wspólny znajomy, zmarł w Londynie.

Na kolorowych, jesiennych liściach drzew pojawiają się łzy. Nadszedł czas deszczów, smutku, porannych mgieł, przesłaniających obraz świata. Jesień tak właśnie potrafi, czasami brutalnie, wkraczać w nasze życie. 

Wojtek miał obsesję wędrowania.  Spełniał marzenia jedne za drugim, oglądając świat sportu na różnych kontynentach, na różnych imprezach, olimpiadach, mistrzostwach świata, Europy, a także na stadionach bez trybun, gdzie na nierównych boiskach przewracali się futboliści grający w klasie A i niższych ligach. Dużo by opowiadać o sportowych pasjach, fantazjach, marzeniach Wojtka Kupczyka.

Wymyślił wędrowanie, z kijkami nordic walking, trasą szkół w regionie – był w końcu nauczycielem. Gdzie teraz samotnie  powędruje? Gdzie go nogi poniosą??? Żegnaj przyjacielu.

Bogumił Drogorób

Fot. Archiwum rodzinne

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesława
Czesława 14.10.2021, 19:49
Oj, chyba podąża w krainę ciszy ze śpiewem ptaków w chmurach, na drzewach i w górach... a także na drogach, które w życiu pokonał...Wyrazy współczucia dla Rodziny..
Vik
Vik 16.10.2021, 05:43
Tak, odpoczywa w krainie ciszy.

Pozostałe