Zapowiedzi kulturalne

  • 07.10.2021, 15:39
Zapowiedzi kulturalne

Zrób wystawę z BDK - Wernisaż malarstwa 

Brodnicki Dom Kultury zaprasza 8 października o godz. 18.00 na wernisaż Mariusza Dziaka pt.
”Psotki, barwy w świecie wolnych myśli”. Mariusz Dziak, to lublinianin, od 1993 mieszkający w Toruniu, absolwent toruńskiego IX Liceum Ogólnokształcącego o profilu plastycznym. Od najmłodszych lat interesował się sztuką, przede wszystkim, graffiti. Swoją pasję rozwijał biorąc udział w zajęciach pozaszkolnych w ,,Ognisku pracy pozaszkolnej - Domu Harcerza", w Toruniu.
Ulubionym medium malarskim Mariusza Dziaka jest akwarela z dodatkiem piórka i cienkopisu. Tematyka jego prac nawiązuje do podświadomości, snów i wybujałej wyobraźni. W jego pracach przeważają twarze, często zmodyfikowane, zniekształcone, a niekiedy realne. Poza akwarelą zajmuje się grafiką oraz szablonami. Jest autorem murali oraz graffiti, w których przeważa tematyka portretów. Był wolontariuszem w Fundacji im. Brata Alberta WTZ „Bratanki”, w Toruniu. Streat -art daje mu wolność wyrazu oraz dużo zabawy.
Poza malarstwem jego pasją jest muzyka oraz kolekcjonowanie płyt.

Kurator wystaw - artysta malarz Marcin Szymielewicz, tel.660313692

 

"Zrób wystawę z BDK", 

to autorski projekt Brodnickiego Domu Kultury, mający na celu wspieranie młodych twórców, w promowaniu efektów ich artystycznej pracy. Malujesz? Fotografujesz? Rysujesz? Zrób wystawę z BDK!! Zapraszamy do współpracy artystów wszelkiej maści. Jako instytucja kultury jesteśmy otwarci na tradycyjne formy wypowiedzi artystycznej, jak również na działania niekonwencjonalne i eksperymentalne, o dużym potencjale artystycznym.
We wszystkim Ci pomożemy! Zapewniamy dwie sale ekspozycyjne (ok. 100 m2 każda), z szynowym systemem ekspozycyjnym, pomoc przy instalacji ekspozycji, pomoc graficzną przy tworzeniu druków promujących wydarzenie, antyramy niezbędne do właściwej ekspozycji prac, promocję wydarzenia w mediach społecznościowych i lokalnych oraz pomoc w przygotowaniu wernisażu.

 

Piosenki Marka Grechuty

Muzeum w Brodnicy zaprasza miłośników łagodnego grania 16 października o godz. 17.00 do Pałacu Anny Wazówny na koncert zespołu "Dzień Dobry". Koncert odbędzie się w ramach muzycznych spotkań z cyklu "Ździebełko Ciepełka". Bielski zespół wystąpi z programem pt. “Dzień Dobry Panie Marku”, w którym przedstawi swoje interpretacje piosenek Marka Grechuty.  Muzycy dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają, określają mianem: pozytywnej akustycznej fali. We wrześniu 2008 roku zespół Dzień Dobry zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Ich energia i talent zostały docenione w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności. W sierpniu 2015 roku zespół otrzymał Grand Prix na letniej edycji Grechuta Festival w Świnoujściu. Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, Krzysztof Maciejowski – skrzypce, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Stanisław Joneczko – akordeon.

Wstęp na koncert na "wejściówki", które będzie można odebrać w siedzibie Muzeum w Brodnicy przy ul. św. Jakuba 1, 11 i 12 października w godz. 12.00 - 14.00. Ilość wejściówek ograniczona.

Zespół Dzień Dobry to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość.

 

Sonita

Kinoteka Brodnica zaprasza 7 października o godz. 18.00 na Kino (nie tylko) dla kobiet. W obliczu ostatnich wydarzeń w Afganistanie przypomnimy niezwykłą historię Sonity Alizadeh - młodej Afganki, która wbrew wszelkim przeciwnościom stała się znaną na całym świecie raperką i ikoną buntu przeciwko tradycji wydawania, czy raczej sprzedawania za mąż nastoletnich dziewcząt. Wstęp wolny!

Opr. (v)

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe