BUT powraca

  • 09.09.2021, 22:08
BUT powraca

Przez dwa dni miłośnicy teatru zobaczą kilkanaście spektakli i niezwykłych aktorów na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna 2021. Nasz tygodnik - Super Brodnica sprawuje patronat prasowy nad imprezą.  

18 i 19 września na deskach sceny Brodnickiego Domu Kultury znów gościć będą amatorskie grupy teatralne z całej Polski. Po wielogodzinnych dyskusjach niezależne jury, z 35 nadesłanych spektakli wybrało 11, które uświetnią Brodnicką Ucztę Teatralną 2021 (kolejność losowa): - Kompania Teatralna "Mamro" /Warszawa/ ”Eksperyment”; - Teatr "Krzyk” /Maszewo/ ”Hej, Ty”; - Teatr "Przebudzeni” /Ostróda/ ”Szatnia”; - Teatr „Ekspozycja” /Poznań/ ”W imię ojców”; - Teatr "Krzesiwo" /Warszawa/ ”Krokodyl”; - Stowarzyszenie Teatr "Agrafka” /Chełmno/ ”Prawy sercowy”; - Teatr "Inaczej” /Warszawa/ „Zobaczymy”; - Teatr „Kompromisu Nie Będzie” /„Moniodram”; - Teatr „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o. o.” (Teatr P.I.G. z o.o.) /Toruń/ "Kto nad kim”; - Teatr "TU" /Czarnków/ ”ONY”; - „The MASK" - Teatralny Bielsk Podlaski /Bielsk Podlaski/ ”Zielony Gil"

BUT, to niepowtarzalna okazja do obejrzenia przedstawień teatralnych, które powstają z potrzeby twórczej kreacji, z dala od głównego, instytucjonalnego nurtu życia teatralnego. Oglądanie pracy aktorów "na żywo", na scenie, to zupełnie inne doświadczenie, niż oglądanie ich na ekranie tv czy w kinie. W teatrze nie ma dubli, nie da się tu niczego cofnąć - dlatego każdy spektakl teatralny jest tak wyjątkowy, za każdym razem odkrywa się w nim coś nowego. Teatr od zawsze był miejscem międzypokoleniowych spotkań, przestrzenią sprzyjającą rozmowie, także osób o odległych, życiowych doświadczeniach czy rozbieżnych poglądach. Nie wyobrażamy sobie przestrzeni kulturalnej bez teatru - bez magii sceny, która ma niezwykły dar jednoczenia tego, co pozornie niejednorodne. Doskonale o tym wiedzą publiczność i uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, gdzie doświadczenie mistrzów łączy się z kreatywnością amatorów.

Stało się już tradycją, że Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna inauguruje jakiś wyjątkowy monodram. W tym roku spektaklem otwarcia będzie recital Magdaleny Smalary "Kobieta do zjedzenia", na który zapraszamy 17 września o godz. 18.00. Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą, m.in. terapię odchudzającą u...hipnotyzera:-).

Koordynatorem Festiwalu jest Aneta Giemza – Bartnicka. Na wszystkie spektakle wstęp wolny. Wejściówki do odbioru są już od 6 września, na portierni BDK.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki "BRACTWO", które w 2016 roku za organizację Ogólnopolskiego Festiwalu „Brodnicka Uczta Teatralna” otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Rodzynki z pozarządówki”.

Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz miasta Brodnica.

(ever)
 

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe