Uczniowie znów w szkolnych ławach 

  • 09.09.2021, 21:19
Uczniowie znów w szkolnych ławach 

Ponad trzy tysiące uczniów, w tym 734 żaków pierwszego rocznika rozpoczęło 1 września rok szkolny 2021/2022 w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnicki. 

Uroczysta inauguracja z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbyła się w CKZiU przy ul. Mazurskiej, gdzie początek roku szkolnego był również momentem przekazania młodzieży nowego boiska. 

W uroczystym powitaniu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczniów powracających do nauki po wakacyjnej przerwie uczestniczyli przedstawiciele dyrekcji, nauczyciele oraz zaproszeni goście, wśród nich starosta Piotr Boiński i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Justyna Prajs. Wszystkich serdecznie powitał dyrektor szkoły Jacek Gniadkowski.      

- Cieszę się, że rozpoczynamy normalną naukę w salach lekcyjnych - powiedział w swym inauguracyjnym wystąpieniu. - Te budynki w ubiegłym roku szkolnym zbyt długo były puste. Czas, by wypełnił je uczniowski gwar. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, wielu nowych zadań, i nowych obowiązków. Przede wszystkim musimy nauczyć się funkcjonowania w niełatwej rzeczywistości, która wymusza wiele ograniczeń dla dobra nas wszystkich. 

Dyrektor podkreślił, że zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, ale ważne jest też zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Nawet najlepiej zorganizowana nauka zdalna nie zastąpi bezpośredniej relacji nauczyciela z uczniem, o czym uczniowie mogli się przekonać. 

Inauguracja roku nauki była okazją do przekazania uczniom nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Z powodów epidemiologicznych ograniczyło się to do wymiaru symbolicznego. Mówił o tym do zebranych na inauguracji starosta Piotr Boiński.

-   Trochę inaczej miała wyglądać ta dzisiejsza uroczystość i ta radość z nowego obiektu sportowego, który był przez lata obiektem marzeń  społeczności szkoły przy ulicy Mazurskiej  – powiedział gospodarz powiatu. – Niestety, sytuacja epidemiologiczna w otoczeniu brodnickich szkół i brak rekomendacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, z czym   zresztą się zgadzam, spowodowały, że trzeba było podjąć takie decyzje, jakie zostały podjęte.       

Starosta wyraził radość, że tak liczne grono uczniów wybiera ścieżkę kształcenia zawodowego.

- To dobra szkoła, która daje podstawy, by kontynuować w przyszłości naukę na studiach, ale jednocześnie niezależnie od tego, zapewnia fach w ręku - pokreślił Piotr Boiński. 

Starosta życzył uczniom radości z nauki oraz możliwości pobierania jej bezpośrednio w szkole. Społeczności CKZiU przekazał od Powiatu Brodnickiego komplet piłek do gier na nowym boisku. 

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy rozpoczęło naukę 2259 uczniów, w tym 540 w klasach pierwszych. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej naukę zainaugurowało 466 uczniów, z czego 112 to pierwszoklasiści. W Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim nowy rok szkolny rozpoczęło 284 uczniów, w tym ponad 70 żaków pierwszego rocznika. W Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy zainaugurowało naukę 93 uczniów.

pm, fot. P. Majchrzak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe