Seanse filmowe

  • 09.09.2021, 21:10
Seanse filmowe

Fundacja Brama Epok zaprosiła mieszkańców okolicznych wsi na seanse filmowe. Były słodkie przekąski i napoje dla uczestników.  

W ostatnich dniach sierpnia zorganizowane zostały seanse filmowe kina plenerowego przez Fundację Brama Epok. Były to pierwsze działania w projekcie "Mała Ojczyzna - domem i drogą do wielkiego świata", sfinansowanym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030. 

Wydarzenia były bezpłatne, partnerami byli: Gmina Brodnica, Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie, Sołectwa: Szczuka, Cielęta i Mileszewy, Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce, a także Restauracja Bosca z Brodnicy. 

Całe rodziny mogły na wygodnych leżakach, wspólnie obejrzeć rodzinny film animowany „Sing”. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: na osiedlu w Cielętach było ponad 50 osób, przy Szkole Filialnej w Cielętach ponad 70 uczestników, na boisku przy szkole w Szczuce - ponad 40, w Mileszewach - ponad 20. 

Kolejne pokazy filmowe

Fundacja Brama Epok zaprasza na pokaz plenerowego kina patriotycznego - wyświetlimy film "Niepodległość". Wstęp bezpłatny, przewidujemy także poczęstunek dla Gości. Początek seansu 19.30 

10 września - Szczuka przy szkole, 11 września  - Cielęta przy szkole, 12 września - Osada w Mileszewach

Wydarzenia dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Brodnica Pan Adam Zalewski. Partnerami wydarzenia są: Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.

Fundacja Brama Epok zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców gminy Brodnica oraz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie o przejrzenie domowych archiwów, albumów ze zdjęciami, kronik w celu poszukania pamiątek, czy wspomnień własnej Rodziny na temat 1920 roku i epizodu Bitwy pod Brodnicą, który rozegrał się na naszym terenie.

W przypadku odnalezienia i chęci podzielenia się tymi faktami z lokalną społecznością prosimy o kontakt: e-mail: [email protected], tel.  513 169 739 Joanna Kalenik oraz  media społecznościowe - strona Fundacji Brama Epok na Facebooku. Zgromadzone w ten sposób materiały (o ile uda się takie odnaleźć) zostaną przedstawione w formie wirtualnej wystawy. Będzie to nasz wspólny wkład dla wiedzy i pamięci przyszłych pokoleń. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/225797072890922

- Kolejne działania w projekcie już we wrześniu – zapowiada Joanna Kalenik – prezes Fundacji Brama Epok . - Szczegóły pojawią się na stronach: bramaepok.pl i w mediach społecznościowych Fundacji. 


Tekst i fot. Joanna Kalenik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe