Podsumowanie wakacji na drogach powiatu brodnickiego

  • 01.09.2021, 20:41
Podsumowanie wakacji na drogach powiatu brodnickiego

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Nasze pociechy wracają do szkolnych ławek, co się wiąże z kolejnymi działaniami brodnickich policjantów. Od dziś 1 września, na terenie powiatu brodnickiego, podobnie jak w całym kraju, rozpocznie się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół,  kontrolować prędkość w okolicach placówek szkolnych, a także autobusy przewożące dzieci.

- Wstępnie podsumowaliśmy kończące się wakacje. W porównaniu z poprzednim rokiem mniej było wypadków, jednak więcej kolizji drogowych – relacjonuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy brodnickiej policji. -  Odnotowaliśmy również mniej osób rannych i jedną ofiarę śmiertelną wypadku drogowego. W ubiegłym roku ofiar śmiertelnych nie odnotowaliśmy. Zatrzymano za to więcej nietrzeźwych kierowców.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji do 30 sierpnia doszło do 6 wypadków drogowych ( 2020r.- 12), w których rannych zostało 6 osób i jedna ofiara śmiertelna (2020r. -14 rannych,  ofiar śmiertelnych-0). Policjanci odnotowali 191 kolizji drogowych (2020r.- 179). Zatrzymano również większą ilość, bo aż 58  kierujących w stanie nietrzeźwości (2020r. -50).

Główną przyczyną wypadków i kolizji podczas wakacji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci nie odnotowali utonięć związanych z wypoczynkiem nad wodą.

(v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe