Międzynarodowy sukces ILO na wirtualnej szachownicy  

  • 09.07.2021, 11:05
Międzynarodowy sukces ILO na wirtualnej szachownicy  

Szachiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy zostali mistrzami światowej rywalizacji szkół w królewskiej grze. Drużyna w składzie: Wiktor Murawski, Mikołaj Kot, Kacper Komorowski,  pod wodzą nauczyciela Marcina Kołodziejskiego - zawodnika i kapitana zespołu - zwyciężyła w 7. Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju Szachowym Szkół, pokonując swoich rywali z Polski i zagranicy.   

7th Chess School-Friendly International Event - tak w oryginale brzmi nazwa turnieju -  rozpoczął się 20 października 2020 roku i trwał siedem miesięcy. Wystartowało pięć drużyn w czteroosobowym (grający opiekun/trener wraz z trzema uczniami szkoły). Na końcowy wynik składały się wyniki poszczególnych zawodników. Rozegrano cztery turnieje indywidualne, łącznie 40 partii szachowych. 

- Rywalizacja podczas zawodów odbywała się na zasadach fair play - informuje Marcin Kołodziejski. - Zawodnicy nawiązywali kontakty między sobą, szlifowali swój język angielski, poznawali wirtualnie miasta oraz szkoły, państwa, z których pochodzili uczestnicy turnieju.

W rywalizacji uczestniczyły szkoły z Polski, Hiszpanii, Grecji oraz Meksyku. ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wygrało tę rywalizację. Drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy od Międzynarodowej Federacji Szachów Korespondencyjnych (ICCF).

- Szachiści z ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy od lat odnoszą sukcesy w tym turnieju - przypomina Marcin Kołodziejski. - Internet w obliczu pandemii był doskonałą możliwością kontynuowania pasji grania w szachy. W czasie zamknięcia szkół koło szachowe działa nieprzerwanie w internecie, na portalu chess.com, gdzie organizuje turnieje. Skupia dzięki temu nie tylko uczniów, ale i wszystkich sympatyków królewskiej gry z Polski i z Europy – dodaje kapitan zwycięskiej drużyny i opiekun szachowego koła w ILO.  


pm, źródło i fot. ILO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe