Zapowiedzi kulturalne

  • 08.07.2021, 17:15
Zapowiedzi kulturalne

II Brodnickie Warsztaty Suzuki

Centrum Edukacji Suzuki zaprasza na II Brodnickie Warsztaty Suzuki, które odbędą się 9 lipca w Brodnickim Domu Kultury w godzinach 10.00-18.00  zostaną zakończone uroczystym koncertem w Pałacu Anny Wazówny (9 lipca, piątek, godz. 18.00 – wstęp wolny).
Podczas warsztatów odbędą się zajęcia z rytmiki, skrzypiec, wiolonczeli i fletu. Zapisy odbywają się przez formularz internetowy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc:
http://kursy.resfacta.pl/wp/kwestionariusz/  Więcej informacji na stronie organizatora.
Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

 

Tomasz Karolak z zespołem - Pączki w Tłuszczu

24 lipca zapraszamy na koncert zespołu Pączki w Tłuszczu. Koncert w wykonaniu Tomasza Karolaka z zespołem rozpocznie się o godzinie 19.00 na brodnickim przedzamczu. 
Pączki w Tłuszczu to polski zespół muzyczny założony w 2011 roku przez aktora Tomasza Karolaka oraz gitarzystę i kompozytora Bartosza Miecznikowskiego. Pierwszy singiel zespołu, Tylko bądź, ukazał się w 2013 r. jako piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Debiutancka płyta - LOVElas, wydana została nakładem wytwórni Magic Record w 2018. W 2020 roku zespół wydał singiel „Za nowy lepszy dzień”. (źródło: Wikipedia)
Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Camping Muzyczny – klasyka nad Drwęcą

Ponadczasowa. Uniwersalna. Zrozumiała bez żadnych dodatkowych słów. Bogata, szlachetna i poruszająca. To właśnie cała ona – muzyka klasyczna. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na drugi z trzech zaplanowanych wakacyjnych koncertów w ramach wydarzenia „Camping Muzyczny – klasyka nad Drwęcą”. 
„Daruj, żem Ci posłał walc, który Cię może i rozgniewa na mnie, ale dalibóg, chciałem Ci nim przyjemność zrobić, bo Cię szalenie kocham.” Świat kocha Chopina nie tylko za jego muzykę, ale też za piękne słowa. Usłyszymy je 18 lipca o godz. 20:00, w letniej scenerii Parku im. Jana Pawła II. Tłem do listów Chopina, czytanych przez Michała Choromańskiego, będzie muzyka kompozytora, w wykonaniu Michała Szymanowskiego.

 

Kino pod gwiazdami

23 lipca w uroczej scenerii parku przy Brodnickim Domu Kultury, obejrzymy dwa filmy:
-  godz. 21:30 – „1917”, czyli I wojna światowa w obiektywie geniusza., w reżyserii Sama Mendeza, to nie tylko piękny obrazek Roger Deakinsa (znanego nam już ze świetnych zdjęć do „Blade Runner:a 2049”), wchłaniający widza przy pomocy niezrównanej estetyki. To także pasjonująca historia o wojnie, która nie miała sensu. Czymś na swój sposób urokliwym jest powaga spraw przedstawionych przez reżysera. 
- godz. 23:30 – „Skandal. Ewenement Molesty”. Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.
Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.
Wstęp wolny!
 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe