Areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa

  • 03.03.2021, 10:26
Areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa

Kara nawet dożywotniego więzienia grozi 53-letniemu mężczyźnie, którego brodnicki sąd aresztował na okres trzech miesięcy. Mężczyzna usiłował zabić 83-letnią kobietę, po czym ruszył z nożem na policjanta.

Do dramatycznych scen doszło w Górznie. Około godz. 11.15 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mężczyzna dusi starszą kobietę. Na interwencję został skierowany dzielnicowy z miejscowego posterunku. Policjant dojeżdżając na miejsce zdarzenia usłyszał od zebranych na miejscu mieszkańców, że sprawca ucieka w kierunku supermarketu i ma przy sobie nóż. Policjant ruszył w poszukiwaniu mężczyzny. Na jednej z ulic zauważył opisanego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg pieszy. Po kilku metrach uciekinier odwrócił się i ruszył w kierunku policjanta próbując zadać mu cios nożem . Funkcjonariusz wytrącił narzędzie z rąk napastnika, po czym przewrócił go na ziemię i obezwładnił. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego i przekazany kolegom, którzy przyjechali do pomocy.

Brodnicki sąd aresztował 53-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa 83-letniej kobiety i czynną napaść na funkcjonariusza, mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego więzienia. 

(v)

fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe