Zakończył się sezon zasadniczy ekstraligi futsalu kobiet. Unifreeze przed dużą szansą!

  • 03.03.2021, 10:23
Zakończył się sezon zasadniczy ekstraligi futsalu kobiet. Unifreeze przed dużą szansą!

Jak już pisaliśmy w drugiej połowie lutego zakończył się sezon zasadniczy ekstraligi futsalu kobiet. W tej fazie drużyny rywalizowały w dwóch grupach terytorialnych - północnej i południowej.

Awans do fazy play-off wywalczyły po cztery zespoły z każdej grupy. W ćwierćfinałach zespoły z grupy północnej i południowej zagrają przeciwko sobie. Będą to Rekord Bielsko-Biała, AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek i AZS UEK Słomniczanka Słomniki z południa oraz z północy - AZS AWF Warszawa, AZS UAM Poznań, Unifreeze Górzno i AZS Uniwersytet Gdański. Pierwsze mecze 1/4 finału zaplanowane są na weekend 6/7 marca, a rewanże na 13/14 marca.

Do ćwierćfinałów zakwalifikowało się 6 z 8 tych samych klubów co rok temu. Brakuje AZS UW Warszawa, który zagra w barażach o utrzymanie oraz AZS SGGW Warszawa spadającego z ligi. Największym wygranym pierwszej części sezonu, czyli rywalizacji w grupach był Rekord Bielsko-Biała, który wygrał wszystkie dziesięć spotkań.
Teraz po zakończeniu fazy grupowej rozegrana zostanie praktycznie najważniejsza część ligi decydująca o tym, kto będzie mógł zagrać o medale. W poprzednim sezonie złoto wywalczył AZS UJ Kraków, a kolejne miejsca na podium zajęli AZS UAM Poznań i AZS UEK Słomniczanka Słomniki. W tym sezonie faworytami do medali wydają się być Rekord Bielsko-Biała, AZS AWF Warszawa i AZS UAM Poznań.

Osiem zespołów zagra w ćwierćfinałach o awans do trzeciej finalnej części sezonu, czyli weekendowego turnieju Final Four gdzie odbędą się półfinały, a dzień później mecze o 3. miejsce i finał (bez rewanżów). 

Unifreeze Górzno, podopieczne Grzegorza Bały, w drodze do Final Four mają za rywalki mistrzynie Polski z ubiegłego roku, piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwszy mecz 6 marca w Górznie, rewanż po tygodniu w Krakowie. W pozostałych parach spotkają się: 

AZS UEK Słomniczanka Słomniki - AZS AWF Warszawa, Rolnik Głogówek - AZS UAM Poznań, AZS UG Gdańsk - Rekord Bielsko-Biała.

Oprac (bd)
Fot. www.kobiecapilka.pl 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe