Zimowa pomoc bezdomnym

  • 26.02.2021, 14:50
Zimowa pomoc bezdomnym Pixabay

W  Urzędzie Marszałkowskim przekazano pomoc materialną dla bezdomnych. Przedstawiciele  instytucji i organizacji z regionu, które niosą pomoc osobom bezdomnym otrzymali dla nich kurtko-śpiwory.

Kurtko-śpiwór jest to okrycie wierzchnie łączące w sobie kurtkę i śpiwór. Jeden zestaw zawiera kurtko-śpiwór, torbę oraz komin. Został wyprodukowany z wodoszczelnej i wiatroszczelnej tkaniny, odpornej na pleśń, jest ocieplany polarem. Śpiwór jest odpinany i jest zakładany do snu. Gdy nie jest używany można go schować do torby. Kurtko-śpiwór ma umieszczone listwy z odblaskami na przodzie i tyle. Kombinezon ma klika obszernych kieszeni z przodu i w środku oraz długie ściągacze z polaru, które mają zastąpić rękawiczki.
200 sztuk kurtko-śpiworów dla osób bezdomnych  trafiło do Brodnickiego Centrum Caritas - Schroniska dla Osób Bezdomnych w Brodnicy oraz  Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu,  Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu,  Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej - Zarząd Miejsko-Gminny w Grudziądzu,  
Koła Grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta,  Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Bydgoszczy,  Ks. Sławomira Bara (proboszcz parafii) św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy,  Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Inowrocławiu,  Stowarzyszenia Jesień w Koronowie,  Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie,  Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku, Straży Miejskiej Toruń,  Straży Miejskiej Bydgoszcz, Straży Miejskiej Grudziądz, Straży Miejskiej Włocławek,  Straży Miejskiej Inowrocław.

(bd)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe