Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  • 21.02.2021, 22:21
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw Pixabay Podglądowe

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 22 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.


Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, w dniach od 22-28.02. w godz. 11.00-13.00 policjanci wydziału kryminalnego udzielać będą porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, w dniach od 22-28.02. w godz. 11.00-13.00 policjanci wydziału kryminalnego udzielać będą porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

 

(v)
 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe