Udaremnili samobójstwo 17 - latka

  • 09.02.2021, 21:57
Udaremnili samobójstwo 17 - latka

Brodniccy policjanci st. post. Bartłomiej Plewka i sierż. Łukasz Heinrich udaremnili próbę samobójczą 17-letniego brodniczanina. 17-latek trafił pod opiekę specjalistów.

Dyżurny brodnickiej policji otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że 17-letni brodniczanin „idzie się utopić”. Dyżurny natychmiast nawiązał kontakt ze zgłaszającą osobą z Golubia- Dobrzynia, od której uzyskał informację, że do jej syna za pomocą komunikatora napisał przyjaciel z Brodnicy, że chce popełnić samobójstwo. Informacje jakie uzyskał przyjaciel desperata wskazywały na to, że chłopak chce skoczyć z mostu do Drwęcy. 

- Nie było chwili do stracenia – informuje st. asp.  Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy brodnickiej policji. - Dyżurny natychmiast rozdysponował patrole do szukania nastolatka. Po kilku minutach patrol przy ul. Al. Piłsudskiego na moście,  zauważył opisanego w zgłoszeniu chłopaka. 

Patrol w składzie st. post. Bartłomiej Plewka oraz sierż. Łukasz Heinrich, aby nie przestraszyć nastolatka, z daleka rozpoczęli z nim spokojną rozmowę powoli zbliżając się do niego. Kiedy byli już na tyle blisko młodego mężczyzny,jeden z nich przytrzymał go i zaprowadził do radiowozu, gdzie był już bezpieczny. 17-latek został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Dzięki reakcji przyjaciela z Golubia-Dobrzynia, jego matki a także dociekliwości dyżurnego i profesjonalnemu podejściu do sprawy brodnickich policjantów, nie doszło do tragedii.

(v)
 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe