Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej 

  • 04.02.2021, 10:33
Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej 

Na terenie jednego z marketów w Iławie doszło do kradzieży wiertarko - wkrętarki przez klienta sklepu. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy oraz funkcjonariusza Straży Granicznej. 

Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby robili zakupy w markecie. W pewnym momencie  jeden z klientów sklepu przekroczył linię kas ze skradzionym towarem i zaczął szarpać się z ochroniarzem po czym kopnął go w nogę, co spowodowało jego upadek i utratę przytomności. 

Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że pracownik ochrony podczas obserwacji obrazu z kamer monitoringu, zauważył jak jeden z klientów pod kurtkę chowa wiertarko-wkrętarkę. Ochroniarz natychmiast poszedł zatrzymać sprawcę kradzieży. Kiedy ten przekroczył linię kas pracownik ochrony złapał go za kurtkę.  Wtedy to mężczyzna zaczął mu się wyrywać próbując uciec ze skradzionym towarem. 

Na miejsce wezwano policyjny patrol z Iławy, który przetransportował 37 – latka do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Natomiast skradziona wiertarko – wkrętarka wróciła do dalszej sprzedaży.

Kodeks karny za kradzież rozbójniczą w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe