Sparta już po sezonie. Jeszcze się  nie zaczęły, a już się skończyły

  • 13.05.2020, 15:11
Sparta już po sezonie. Jeszcze się  nie zaczęły, a już się skończyły

7 maja br. odbyło się zebranie Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia zawieszonych rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Takich możliwości nie dostrzeżono. 

Komunikat z zebranie składa się z kilku punktów, oficjalne pismo znajduje się już w sekretariatach zainteresowanych klubów. Zacytujemy tylko dwa z tych punktów, które jasno precyzują decyzję tego gremium sportowego. 

„…III. Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ww. ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, w nieokreślonym na chwilę obecną terminie. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku. 

IV. Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności faktyczne i prawne – Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych….”

Oznacza to, że IV ligę Kujawsko-pomorską wygrał zespół Pomorzanina Toruń, a Sparta Brodnica zajęła 6 miejsce. Taka jest kolejność po rozegraniu 17 meczów rundy jesiennej 2019/20. W lidze okręgowej (V liga) 14 pozycję zajął Naprzód Jabłonowo Pomorskie, natomiast w klasie A LZS Świedziebnia uplasował się na 5 pozycji. Zatem rundy wiosennej nie ma, rozgrywki jeszcze się nie zaczęły a już się skończyły.


Tekst i fot: Bogumił Drogorób

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe