Srebrny Certyfikat dla UKS Gol Brodnica

  • 14.05.2020, 15:04
Srebrny Certyfikat dla UKS Gol Brodnica

Od ubiegłego roku PZPN zaprosił szkółki piłkarskie szkolące młodych piłkarzy do certyfikacji. UKS Gol Brodnica zdobył srebrną gwiazdkę czyli srebrny certyfikat.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Certyfikat srebrny - oznaczony jest srebrną gwiazdką. Beneficjentami tego certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera. Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. 

W naszym województwie 5 szkółek uzyskało złoty certyfikat, 7 srebrny w tym UKS Gol oraz 29 brązowy.

Przyznany certyfikat obowiązuje na dwa sezony piłkarskie, do 30 czerwca 2021 roku.

Opr. (v)

Fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe