Nie tylko lekcje rysunku

  • 13.05.2020, 14:45
Nie tylko lekcje rysunku

Mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z koronawirusem BDK działa. Zapraszamy na otwarte lekcje rysunku w trybie zdalnym, z artystą plastykiem, Marcinem Szymielewiczem.

Rysunek i malarstwo są od bardzo od siebie zależne i jedno bez drugiego praktycznie nie istnieje. Pokażemy Ci jak w prosty i szybki sposób używać narzędzi i technik rysunkowych, podpowiemy, jak ćwiczyć rysowanie szkiców, a przy okazji porozmawiamy o dziełach wielkich mistrzów malarstwa. Zapraszamy w środy o godz. 10.00 na  fb/brodnickidomkultury. Wszystkie lekcje rysunku z BDK dostępne są pod adresem: http://bdk.brodnica.net/

12 marca weszła w życie decyzja o tymczasowym zamknięciu kin, teatrów, muzeów, bibliotek i innych ośrodków kultury, a od 20 marca do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych  i pozostałej działalności związanej z kulturą."

Nie wiadomo, jak długo to jeszcze potrwa. W Chinach kina i domy kultury zostały zamknięte 23 stycznia i dopiero mówi się o ich otwarciu. W Polsce pomału otwierają się biblioteki i muzea (Muzeum i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy już czynne) ale Brodnicki Dom Kultury, mimo że zamknięty dla odwiedzających, nie zawiesił przecież swojej działalności - przeniósł ją tylko do sieci. 

Nasi instruktorzy nadal prowadzą zajęcia, za pośrednictwem komunikatorów internetowych oraz serwisów konferencyjnych (skype, zoom, webex). Jesteśmy także do dyspozycji seniorów, nienawykłych do korzystania z tej formy komunikacji, którzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc - pomożemy założyć konto, otworzyć linki, wytłumaczymy jak korzystać z aplikacji on line. 

Przypominamy, że wciąż można zajrzeć do BDK "Przez dziurkę od klucza" - to rodzaj internetowej zabawy, podczas której pokazujmy Wam miejsca do tej pory przed Wami ukryte i takie, których na co dzień nie zauważacie. W wydarzeniu  https://www.facebook.com/events/727026508105354/ wrzucane są posty ze zdjęciami miejsc, których wspólnym mianownikiem jest Brodnicki Dom Kultury. 

Wszystkie informacje bieżące oraz działania wizerunkowe BDK upowszechniane są za pośrednictwem naszej strony bdk.brodnica.net oraz FB, który służy dziś bardziej niż kiedykolwiek jako narzędzie do budowania wspólnoty z odbiorcą. Czas względnego ograniczenia działalności bieżącej pozwala skupić się nam na opracowaniu długoterminowej strategii audience development, stanowiącej fundament działalności nowoczesnej instytucji kultury, a taką jest BDK. Prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości, tymczasem - #bądźmyrazem.

Katarzyna Watkowska

Fot. Ewa Pocierznicka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe