Komputery posłużą zdalnej edukacji

  • 14.05.2020, 17:21
Komputery posłużą zdalnej edukacji

38 laptopów trafiło do szkół Powiatu Brodnickiego w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Mobilne komputery będą służyć uczniom i nauczycielom w procesie edukacji na odległość.  

W  Wydziale Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu szkołom. 18 przenośnych komputerów dla największej powiatowej placówki edukacyjnej odebrał z rąk wicestarosty Stanisława Kosakowskiego dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy - Jacek Gniadkowski (od lewej). Oprócz CKZiU, 14 komputerów otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Pięć laptopów trafiło do Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim oraz jeden do Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy. 

Przypomnijmy, projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Przyznawane kwoty dofinansowania zależne są od liczby uczniów w danym samorządzie i mieszczą się w przedziale od 35 tys. do 100 tys. zł. Powiat Brodnicki złożył wniosek i otrzymał dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych. 


pm, 
Fot. Anna Szczepaniak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe