Wieści z Magistratu

  • 05.03.2020, 12:10
Wieści z Magistratu

Konkursy na dyrektorów brodnickich szkół

21 lutego odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2. W konkursie na stanowisko dyrektora SP  nr 3 wpłynęły trzy oferty. Wszyscy kandydaci zostali dopuszczeniu do postępowania konkursowego. Komisja w głosowaniu tajnym wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora. Kandydat otrzymał bezwzględną większość głosów członków obecnych na posiedzeniu komisji. Dyrektorem na kolejne 5 lat został Jerzy Witkowski, obecnie pełniący funkcję dyrektora szkoły.

Natomiast w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 wpłynęło pięć ofert. Wszyscy kandydaci zostali dopuszczeni do postępowania konkursowego. Komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora, ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów obecnych członków komisji (obecnych członków komisji na posiedzeniu - 12, bezwzględna większość to 7). Jeżeli pierwsze głosowanie nie wyłoni kandydata, a do konkursu przystąpiło co najmniej dwóch kandydatów, przeprowadza się drugie głosowanie. Do drugiej tury przechodzą dwaj kandydaci, którzy uzyskali najwięcej głosów. Żaden z kandydatów również nie otrzymał bezwzględnej większości głosów (7 głosów). W tej sytuacji konkurs uważa się za nierozstrzygnięty. Artykuł 63 ust. 13 ustawy Prawo Oświatowe mówi, że do czasu powierzenia stanowiska dyrektora kandydatowi wyłonionemu w konkursie lub kandydatowi uzgodnionemu z organem nadzoru pedagogicznego (Kuratorium), organ prowadzący (Burmistrz) powierza pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi na okres nie dłuższy niż 10 miesięcy. Taka sytuacja ma miejsce w opisywanym przypadku. Jedynym wicedyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 jest Ewa Hekert (drugi dotychczasowy wicedyrektor złożył rezygnację z pełnionej funkcji). W świetle obowiązujących przepisów prawa Burmistrz Brodnicy nie mógł nikomu innemu powierzyć pełnienia obowiązków Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy.
 
Kiermasz Wielkanocny

4 kwietnia zapraszamy na Duży Rynek w Brodnicy  na Kiermasz Wielkanocny. Od 10:00 do 15:00 w licznych stoiskach można będzie kupić lub po prostu obejrzeć różnokolorowe pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane z Wielkanocą, które mogą być doskonałą formą świątecznego upominku. Brodnickiemu Domowi Kultury organizatorowi  imprezy zależy na propagowaniu wyrobów rękodzielniczych regionalnych twórców. Zachęcamy lokalnych rzemieślników do uczestnictwa w Kiermaszu i wystawianiu własnych stoisk. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia w terminie do 15 marca i przesłać ją na adres e-mail [email protected],
koniecznie z dopiskiem „Kiermasz 2020”. Karta zgłoszenia oraz Regulamin do pobrania ze strony bdk.brodnica.net

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do redakcji
do redakcji 11.09.2021, 18:13
Zaczął się kolejny rok szkolny a p. Hekert nadal jest p.o. dyrektora szkoły a według jej oświadczenia majątkowego dyrektorem szkoły. Pierwotnie miał to być okres nie dłuższy niż 10 miesięcy... Widocznie p. burmistrz zapomniał że konieczny jest nowy konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki.

Pozostałe