Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 06:28
News will be here

II liga piłki ręcznej. Wyszarpana trzy punkty

Brodniccy szczypiorniści, po ciężkim meczu, pokonali jedną bramką MKS Sambor Latocha Tczew 32:31 (16:18).

W 13 kolejce ligowej w Brodnicy piłkarze ręczni gościli w hali „Księżniczka” czwarty zespół w ligowej tabeli MKS Sambor Latocha Tczew.  W pierwszym meczu tych zespołów padł remis 29:29 i dopiero w rzutach karnych zwycięzcą została drużyna brodnicka. Wiadomo było, że mecz będzie trudny, ale kibice liczyli na zwycięstwo gospodarzy. Pierwsze 10 minut spotkania zapowiadało łatwe zwycięstwo podopiecznych Jana Orzecha. Brodniczanie ostro ruszyli do ataku i już w 8 minucie było 6:0 dla gospodarzy. Goście po pierwszym zaskoczeniu zaczęli jednak grać swoje i powoli odrabiać straty bramkowe. O ostatnim kwadransie pierwszej połowy gracze MKS zapewne chcieliby szybko zapomnieć. Dość powiedzieć, że brodniczanie zdobyli w tym czasie pięć bramek a zespół z Tczewa aż 13. Na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu zespołu gości 16:18.

Po zapewne ostrej rozmowie trenera Jana Orzecha z zespołem w drugiej części spotkania brodniczanie już w 40 min. wyrównali stan meczu 20:20 poprawiając grę w obronie i skuteczność w ataku. W dalszej części gry to jedna, to druga drużyna zyskiwała niewielką przewagę bramkową. Mecz był bardzo zacięty i żadna z drużyn nie mogła zyskać większej przewagi. W 50 min. dwie bramki Wiktora Jędrasiaka i brodniczanie wyszli na prowadzenie. Goście jednak nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i szybko wyrównali stan meczu. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i wynik starcia był prawie do ostatniej minuty otwarty. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziów podopieczni Jana Orzecha prowadzili dwoma bramkami i nie pozwolili już wyrwać sobie zwycięstwa. Świetne spotkanie zagrał najlepszy strzelec brodnickiego zespołu Wiktor Jędrasiak, który w tym meczu zdobył 11 bramek.
MKS Brodnica- MKS Sambor Latocha Tczew 32:31 (16:18).

MKS Brodnica: Jankowski, Kaczmarski, Szczawiński (1), Jaworski (1), Jędrasiak (11), Sucharzewski, Zembrzycki (6), Pesta (2), Płoski (8), Frygier (3).

W następnej kolejce ligowej podopiecznych Jana Orzecha czeka wyjazd do Grudziądza na ciężki mecz z liderem tabeli MKS Grudziądz. O punkty będzie bardzo trudno.

1. MKS Grudziądz            12    36    403:263
2. MKS Brodnica            12    32    406:335
3. KPR Blejkan Gryfino        12    27    354:303
4. MKS Sambor Tczew        12    25    349:308
5. KS Szczypiorniak Olsztyn        12    24    380:345
6. AZS UMK Toruń            11    12    317:345
7. MKS Handball Czersk        12    11    294:348
8. UKS Hagard Strzałkowo        12    9    332:386