Uwaga na mole spożywcze, omacnice spiżanki...

  • 21.02.2020, 11:21
Uwaga na mole spożywcze, omacnice spiżanki...

Przyczepiły się do nas, do naszych artykułów spożywczych, wprowadzając nie tylko słuszne zakłopotanie, ale prawdziwy problem. Musimy się bronić przed tymi owadami. Ale jak to czynić? O tym właśnie opowie nam Adam Szulwic, bezwzględny, przede wszystkim skuteczny w tępieniu tych szkodników.

- Jednym z najważniejszych problemów są mole spożywcze i omacnica spiżanka – mówi deratyzator. - Są to dwa gatunki motyli, owadów, które najczęściej spotykamy w naszych mieszkaniach. Podstawowy cel w walce z tymi szkodnikami to właściwe zabezpieczenie żywności. Żywność w słoikach musi być dobrze zamykana, żywność kupowana w marketach sprawdzamy przede wszystkim pod kątem czy nie ma w opakowaniu niewielkich dziurek. Dziurki bowiem wskazują na obecność larwy. Przynosimy takie opakowanie do domu, nie zdając sobie sprawy z tego, że z czasem z larwy wykluwa się motyl.

- To co fruwa nie jest już szkodliwe, co najwyżej tworzy nieciekawą atmosferę. Szkodliwa natomiast jest larwa. Wrażliwe na działanie tych szkodników są orzechy i wszystkie artykuły mączno – zbożowe, a więc kasza, ryż, mąka. Trzeba dokładnie te opakowania sprawdzać. Mówiąc odpowiedzialnie: nie ma sensu robić wielkiej paniki, na początkowym etapie wystarczają tzw. pułapki feromonowe. Można je nabyć w sieciówkach. Tylko, każda pułapka feromonowa powinna być umieszczanie w miejscu bezwietrznym, bez najmniejszego ruchu powietrza.  Chodzi o to, że feromon się nie rozwiewał, żeby samica mogła trafić na tę pułapkę. Samice się wyłapują, samce już nie mają z nich żadnego pożytku. I o to chodzi.

- Ten rodzaj działania, a więc profilaktyka i prewencja, może być skuteczny pod warunkiem drobiazgowej, zdyscyplinowanej działalności gospodarzy mieszkania. Jednak w każdej sytuacji należy poprosić o radę, w konsekwencji także reakcję, profesjonalisty.

(Tutaj ramka)

Wtedy telefonujemy pod numer: +48 603 341 806, albo kontaktujemy się przez e-mail: [email protected], lub [email protected] 
Zakład rozpoczął działalność w 1988 roku. Świadczy usługi z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji oraz deratyzacji w budynkach mieszkalnych, punktach żywienia zbiorowego, pomieszczeniach magazynowych, instytucjach, firmach oraz prywatnych gospodarstwach.
Wykonuje usługi wdrażania oraz nadzoru w systemach HACCP, GHP, IPM, GMB. Firma posiada certyfikaty UNII EUROPEJSKIEJ.
(koniec ramki)

- Początkowo prewencja jest najlepsza. Pułapki feromonowe nie są drogie, zapewniam, że są skuteczne. Uwaga zasadnicza: szukając tego  artykułu dobierajmy firmy markowe, znane, zapewniające wysoki standard. Nie podam ich nazw, każdy sprzedawca doradzi. Pułapka feromonowa jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia, nie jest to środek chemiczny w sensie trucizny. 

- Zabieg wykonywany przez profesjonalną firmę, mam na myśli siebie i swoje doświadczenie, nie jest drogi, natomiast jest skuteczny. Bywa, że działalność na własną rękę, bo ktoś coś powiedział, wielokrotnie przekracza wartość mojej usługi. Ja działam jednorazowo, na dodatek z gwarancją. Jeżeli moja oferta wynosi w granicach 150 zł., wraz z dojazdem, uważam że jest to kwota w rozsądnych granicach. I jest to górna granica. W zależności od zakresu działań może to być koszt nawet niższy. Preparaty jakie stosujemy są atestowane, dopuszczające do stosowania m.in. w szpitalach, żłobkach, placówkach zbiorowego żywienia, szkołach. Nie ma żadnego zagrożenia dla korzystających z tych placówek – dzieci, młodzieży, uczniów, pacjentów, konsumentów. Oczywiście, preparat ma swoją cenę, ale za bezpieczeństwo trzeba zapłacić. To każdy rozumie.

(Rek)

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe