Policyjna akcja honorowego oddawania krwi 

  • 14.02.2020, 09:46
Policyjna akcja honorowego oddawania krwi 

W  minionym tygodniu na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Choć krew mógł oddać każdy, to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci..   

To już kolejna akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez brodnickich policjantów. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz kolejny wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Ogółem w akcji wzięło udział 21 osób, zebrano ponad 9 litrów krwi. 

Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew. 

Policjanci serdecznie dziękują pracownikom Terenowego Oddziału Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji. Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie! 

(v)
Fot. nadesłane

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe